Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
REAL DEVELOPMENT PROPERTY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Municipiul Iaşi, MORILOR, 27, 2, 700011
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 3.003.938 RON | 3.003.938 RON | 404.157 RON | 2.574.263 RON | 2.599.781 RON | 2.596.349 RON | 49.233 RON | 2.547.116 RON | 2.575.263 RON | 21.086 RON | 0 RON | 2.545.353 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 2.354.859 RON | 2.354.859 RON | 803.573 RON | 1.533.991 RON | 1.551.286 RON | 1.535.191 RON | 0 RON | 1.535.191 RON | 1.535.191 RON | 0 RON | 0 RON | 1.533.381 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 887.369 RON | 887.369 RON | 892.809 RON | −5.440 RON | −5.440 RON | 57.518 RON | 49.233 RON | 8.285 RON | −2.482 RON | 0 RON | 0 RON | 86 RON | 60.000 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 979.464 RON | 979.464 RON | 980.274 RON | −810 RON | −810 RON | 56.708 RON | 49.233 RON | 7.475 RON | −3.292 RON | 0 RON | 0 RON | 86 RON | 60.000 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9329 — Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Top format din 250 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−3.292 RON) — datoriile depășesc activele
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−810 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,00 M RON | 2,35 M RON | 887,4 K RON | 979,5 K RON |
| Venituri totale | 3,00 M RON | 2,35 M RON | 887,4 K RON | 979,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 404,2 K RON | 803,6 K RON | 892,8 K RON | 980,3 K RON |
| Rezultat net | 2,57 M RON | 1,53 M RON | −5,4 K RON | −810 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −78,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | – | ≥ 1 | |
| Lichiditate rapidă | – | ≥ 0.8 | |
| Lichiditate imediată | – | ≥ 0.2 | |
| Solvabilitate | – | ≥ 1 |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 11.389,12 |
| Durata încasare (zile) | 0 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 21,1 K RON | 2,60 M RON | 0,8% |
| 2023 | 0 RON | 1,54 M RON | 0,0% |
| 2024 | 0 RON | 57,5 K RON | 0,0% |
| 2025 | 0 RON | 56,7 K RON | 0,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,00 M RON | 2,35 M RON | 887,4 K RON | 979,5 K RON | ▲ 10,4% |
| Rezultat net | 2,57 M RON | 1,53 M RON | −5,4 K RON | −810 RON | ▲ 85,1% |
| Total active | 2,60 M RON | 1,54 M RON | 57,5 K RON | 56,7 K RON | ▼ 1,4% |
| Capitaluri proprii | 2,58 M RON | 1,54 M RON | −2,5 K RON | −3,3 K RON | ▼ 32,6% |
| Datorii totale | 21,1 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Lichiditate curentă | 120,80 | – | – | – | – |
| Marjă netă (%) | 85,70 | 65,14 | -0,61 | -0,08 | ▲ 86,9% |
| Scor bonitate | 87 | 60 | 14 | 29 | ▲ 107,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2022, reflectând o contracție a activității.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Scor de bonitate scăzut (29/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.