Publicitate

ESTETIQ ART VISION S.R.L.

CUI: 47191454 J2022002490320 SRL Sibiu, Sat Poplaca, Comuna Poplaca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47191454
Cod înmatriculare J2022002490320
EUID ROONRC.J2022002490320
Data înmatriculării 2022-11-16
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani

Adresă

România, Sibiu, Sat Poplaca, Comuna Poplaca, Sibiului, 774T, 557185

Țară: România
Județ: Sibiu
Localitate: Sat Poplaca, Comuna Poplaca
Stradă: Sibiului
Număr: 774T
Cod poștal: 557185

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 41.116 RON 41.118 RON 48.925 RON −8.250 RON −7.807 RON 8.032 RON 0 RON 8.032 RON 1.606 RON 6.426 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2024 21.595 RON 21.684 RON 57.958 RON −36.274 RON −36.274 RON 20.322 RON 0 RON 20.322 RON −34.668 RON 54.990 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2025 64.490 RON 64.490 RON 60.121 RON 4.369 RON 4.369 RON 20.753 RON 0 RON 20.753 RON −30.299 RON 51.052 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

ŢĂROI MIHAI
administrator
Sibiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Sibiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 54 companii din județul Sibiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−30.299 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.41) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 246% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
64,5 K RON
Rezultat Net 2025
4,4 K RON
Total Active 2025
20,8 K RON
Scor Bonitate
50/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 50/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 41,1 K RON 21,6 K RON 64,5 K RON
Venituri totale 41,1 K RON 21,7 K RON 64,5 K RON
Cheltuieli totale 48,9 K RON 58,0 K RON 60,1 K RON
Rezultat net −8,3 K RON −36,3 K RON 4,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 65,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−30.299 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,41 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,41 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,41 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 0,41 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante20,8 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar20,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
6,8%
Marjă netă
6,8%
ROA
21,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 6,4 K RON 8,0 K RON 80,0%
2024 55,0 K RON 20,3 K RON 270,6%
2025 51,1 K RON 20,8 K RON 246,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

50
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 41,1 K RON 21,6 K RON 64,5 K RON ▲ 198,6%
Rezultat net −8,3 K RON −36,3 K RON 4,4 K RON ▲ 112,0%
Total active 8,0 K RON 20,3 K RON 20,8 K RON ▲ 2,1%
Capitaluri proprii 1,6 K RON −34,7 K RON −30,3 K RON ▲ 12,6%
Datorii totale 6,4 K RON 55,0 K RON 51,1 K RON ▼ 7,2%
Lichiditate curentă 1,25 0,37 0,41 ▲ 10,0%
Marjă netă (%) -20,07 -167,97 6,77 ▲ 104,0%
Scor bonitate 44 12 50 ▲ 316,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 65,8 K RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 246% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate