Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
IMFS GROUP S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Prahova, Loc. Vălenii de Munte, Oraş Vălenii de Munte, VALEA GARDULUI, 71, 106400
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 2 RON | −2 RON | −2 RON | 553.912 RON | 0 RON | 553.912 RON | 499.998 RON | 53.914 RON | 0 RON | 53.715 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 292.367 RON | 77.664 RON | 180.209 RON | 214.703 RON | 718.979 RON | 243.750 RON | 475.229 RON | 680.207 RON | 38.772 RON | 0 RON | 401.292 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 0 RON | 451.460 RON | 233.935 RON | 210.377 RON | 217.525 RON | 938.372 RON | 320.244 RON | 618.128 RON | 890.584 RON | 47.788 RON | 0 RON | 373.382 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 0 RON | 491.469 RON | 198.812 RON | 283.708 RON | 292.657 RON | 1.105.481 RON | 479.023 RON | 626.458 RON | 995.626 RON | 109.855 RON | 0 RON | 542.605 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8291 — Activități ale agențiilor de colectare și ale birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
Top format din 5 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 292,4 K RON | 451,5 K RON | 491,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 2 RON | 77,7 K RON | 233,9 K RON | 198,8 K RON |
| Rezultat net | −2 RON | 180,2 K RON | 210,4 K RON | 283,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 0 RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,70 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,70 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,09 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 10,06 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 53,9 K RON | 553,9 K RON | 9,7% |
| 2023 | 38,8 K RON | 719,0 K RON | 5,4% |
| 2024 | 47,8 K RON | 938,4 K RON | 5,1% |
| 2025 | 109,9 K RON | 1,11 M RON | 9,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | −2 RON | 180,2 K RON | 210,4 K RON | 283,7 K RON | ▲ 34,9% |
| Total active | 553,9 K RON | 719,0 K RON | 938,4 K RON | 1,11 M RON | ▲ 17,8% |
| Capitaluri proprii | 500,0 K RON | 680,2 K RON | 890,6 K RON | 995,6 K RON | ▲ 11,8% |
| Datorii totale | 53,9 K RON | 38,8 K RON | 47,8 K RON | 109,9 K RON | ▲ 129,9% |
| Lichiditate curentă | 10,27 | 12,26 | 12,93 | 5,70 | ▼ 55,9% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 67 | 75 | 75 | 67 | ▼ 10,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (283,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.7), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.