Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GROU PRODUCTION S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, C. C. ARION, 8, 11082, 1, PARTER, CAMERA NR.3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.586.002 RON | 1.626.848 RON | 780.364 RON | 833.003 RON | 846.484 RON | 1.251.604 RON | 60.686 RON | 1.190.918 RON | 1.204.246 RON | 183.832 RON | 0 RON | 417.028 RON | 0 RON | 136.474 RON | 2 |
| 2024 | 1.543.739 RON | 1.596.232 RON | 1.506.895 RON | 75.782 RON | 89.337 RON | 1.143.516 RON | 0 RON | 1.143.516 RON | 845.245 RON | 298.271 RON | 0 RON | 276.696 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 1.637.728 RON | 1.651.342 RON | 1.576.613 RON | 61.298 RON | 74.729 RON | 1.026.523 RON | 16.595 RON | 1.009.928 RON | 606.543 RON | 515.716 RON | 0 RON | 544.740 RON | 0 RON | 95.736 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (21)
- 1820 Reproducerea înregistrărilor
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5914 Proiecția de filme cinematografice
- 6010 Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7420 Activități fotografice
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9011 Activități de creație literară și compoziție muzicală
- 9012 Activități de creație în domeniul artelor vizuale
- 9013 Alte activități de creație artistică
- 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole)
- 9031 Activități de gestionare a sălilor și amplasamentelor de spectacole
- 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5911 — Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Top format din 1,664 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,59 M RON | 1,54 M RON | 1,64 M RON |
| Venituri totale | 1,63 M RON | 1,60 M RON | 1,65 M RON |
| Cheltuieli totale | 780,4 K RON | 1,51 M RON | 1,58 M RON |
| Rezultat net | 833,0 K RON | 75,8 K RON | 61,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,64 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,96 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,96 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,90 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,99 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,01 |
| Durata încasare (zile) | 121 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 183,8 K RON | 1,25 M RON | 14,7% |
| 2024 | 298,3 K RON | 1,14 M RON | 26,1% |
| 2025 | 515,7 K RON | 1,03 M RON | 50,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,59 M RON | 1,54 M RON | 1,64 M RON | ▲ 6,1% |
| Rezultat net | 833,0 K RON | 75,8 K RON | 61,3 K RON | ▼ 19,1% |
| Total active | 1,25 M RON | 1,14 M RON | 1,03 M RON | ▼ 10,2% |
| Capitaluri proprii | 1,20 M RON | 845,2 K RON | 606,5 K RON | ▼ 28,2% |
| Datorii totale | 183,8 K RON | 298,3 K RON | 515,7 K RON | ▲ 72,9% |
| Lichiditate curentă | 6,48 | 3,83 | 1,96 | ▼ 48,9% |
| Marjă netă (%) | 52,52 | 4,91 | 3,74 | ▼ 23,8% |
| Scor bonitate | 87 | 70 | 72 | ▲ 2,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (61,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,64 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.