Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TRAKKOM ENGINEERING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, NAŢIUNILE UNITE, 8, 104, 3, 8, 64, 50122, 5, CAMERA 19
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 14.000 RON | 14.000 RON | 58.903 RON | −45.323 RON | −44.903 RON | 13.511 RON | 0 RON | 13.511 RON | −45.123 RON | 58.634 RON | 0 RON | 10.720 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 9.425.516 RON | 12.878.772 RON | 10.709.467 RON | 1.856.925 RON | 2.169.305 RON | 6.306.235 RON | 915.488 RON | 5.390.747 RON | 1.811.842 RON | 4.494.393 RON | 1.000 RON | 52.877 RON | 0 RON | 0 RON | 23 |
| 2024 | 51.242.466 RON | 51.261.498 RON | 33.120.702 RON | 16.379.793 RON | 18.140.796 RON | 25.179.004 RON | 9.390.461 RON | 15.788.543 RON | 18.191.634 RON | 6.987.370 RON | 2.173.241 RON | 5.967.098 RON | 0 RON | 0 RON | 56 |
| 2025 | 45.686.685 RON | 45.779.180 RON | 44.452.718 RON | 1.124.840 RON | 1.326.462 RON | 27.760.935 RON | 9.182.443 RON | 18.578.492 RON | 14.889.142 RON | 12.871.793 RON | 1.206.340 RON | 6.232.394 RON | 0 RON | 0 RON | 81 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 2892 Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
2892 — Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții
Top format din 11 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 14,0 K RON | 9,43 M RON | 51,24 M RON | 45,69 M RON |
| Venituri totale | 14,0 K RON | 12,88 M RON | 51,26 M RON | 45,78 M RON |
| Cheltuieli totale | 58,9 K RON | 10,71 M RON | 33,12 M RON | 44,45 M RON |
| Rezultat net | −45,3 K RON | 1,86 M RON | 16,38 M RON | 1,12 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 71,30 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,44 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,35 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,87 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,16 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 37,87 |
| Durata stocaj (zile) | 10 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,33 |
| Durata încasare (zile) | 50 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 58,6 K RON | 13,5 K RON | 434,0% |
| 2023 | 4,49 M RON | 6,31 M RON | 71,3% |
| 2024 | 6,99 M RON | 25,18 M RON | 27,8% |
| 2025 | 12,87 M RON | 27,76 M RON | 46,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 14,0 K RON | 9,43 M RON | 51,24 M RON | 45,69 M RON | ▼ 10,8% |
| Rezultat net | −45,3 K RON | 1,86 M RON | 16,38 M RON | 1,12 M RON | ▼ 93,1% |
| Total active | 13,5 K RON | 6,31 M RON | 25,18 M RON | 27,76 M RON | ▲ 10,3% |
| Capitaluri proprii | −45,1 K RON | 1,81 M RON | 18,19 M RON | 14,89 M RON | ▼ 18,2% |
| Datorii totale | 58,6 K RON | 4,49 M RON | 6,99 M RON | 12,87 M RON | ▲ 84,2% |
| Lichiditate curentă | 0,23 | 1,20 | 2,26 | 1,44 | ▼ 36,1% |
| Marjă netă (%) | -323,74 | 19,70 | 31,97 | 2,46 | ▼ 92,3% |
| Scor bonitate | 19 | 80 | 100 | 60 | ▼ 40,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,12 M RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 71,30 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.