Publicitate

GEBO LIFESTYLE S.R.L.

CUI: 44584122 J2022022292401 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 44584122
Cod înmatriculare J2022022292401
EUID ROONRC.J2022022292401
Data înmatriculării 2022-11-08
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, POLONĂ, 89, 2, 10496, 1, Corp A, Parter, în suprafaţă de 31,42 mp

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 1
Sector: 1
Stradă: POLONĂ
Număr: 89
Apartament: 2
Cod poștal: 10496
Completare adresă: Corp A, Parter, în suprafaţă de 31,42 mp

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 2.217.991 RON 2.219.399 RON 1.636.239 RON 562.103 RON 583.160 RON 722.436 RON 7.195 RON 715.241 RON 562.053 RON 160.383 RON 92.984 RON 617.703 RON 0 RON 0 RON 1
2024 2.358.126 RON 2.358.345 RON 2.101.234 RON 189.447 RON 257.111 RON 231.822 RON 8.497 RON 223.325 RON 189.687 RON 42.135 RON 43.926 RON 128.275 RON 0 RON 0 RON 1
2025 2.424.761 RON 2.424.914 RON 2.388.422 RON 29.389 RON 36.492 RON 604.793 RON 14.626 RON 590.167 RON 59.674 RON 597.790 RON 421.191 RON 168.755 RON 0 RON 52.671 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

GHEORGHINOIU GEORGIANA
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 195 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.99) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 98.8% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
2,42 M RON
Rezultat Net 2025
29,4 K RON
Total Active 2025
604,8 K RON
Scor Bonitate
36/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 36/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 2,22 M RON 2,36 M RON 2,42 M RON
Venituri totale 2,22 M RON 2,36 M RON 2,42 M RON
Cheltuieli totale 1,64 M RON 2,10 M RON 2,39 M RON
Rezultat net 562,1 K RON 189,4 K RON 29,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,54 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,99 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,28 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,01 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate14,6 K RON (2.4%)
Active circulante590,2 K RON (97.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri421,2 K RON
Creanțe168,8 K RON
Numerar221 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 5,76
Durata stocaj (zile) 63
Rotație creanțe (ori/an) 14,37
Durata încasare (zile) 25

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
1,5%
Marjă netă
1,2%
ROA
4,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 160,4 K RON 722,4 K RON 22,2%
2024 42,1 K RON 231,8 K RON 18,2%
2025 597,8 K RON 604,8 K RON 98,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

36
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Slabă (capitaluri pozitive mici) 8/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 2,22 M RON 2,36 M RON 2,42 M RON ▲ 2,8%
Rezultat net 562,1 K RON 189,4 K RON 29,4 K RON ▼ 84,5%
Total active 722,4 K RON 231,8 K RON 604,8 K RON ▲ 160,9%
Capitaluri proprii 562,1 K RON 189,7 K RON 59,7 K RON ▼ 68,5%
Datorii totale 160,4 K RON 42,1 K RON 597,8 K RON ▲ 1.318,7%
Lichiditate curentă 4,46 5,30 0,99 ▼ 81,4%
Marjă netă (%) 25,34 8,03 1,21 ▼ 84,9%
Scor bonitate 87 90 36 ▼ 60,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (29,4 K RON).
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,54 M RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii sunt pozitive, dar foarte reduse față de total active — grad ridicat de vulnerabilitate.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 98.8% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
  • Scor de bonitate scăzut (36/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate