Publicitate

SALUS SPEDITION S.R.L.

CUI: 47441097 J2023000043020 SRL Arad, Municipiul Arad
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47441097
Cod înmatriculare J2023000043020
EUID ROONRC.J2023000043020
Data înmatriculării 2023-01-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Arad, Municipiul Arad, STUPILOR, 4A, A-53, B, 7, 310371

Țară: România
Județ: Arad
Localitate: Municipiul Arad
Stradă: STUPILOR
Număr: 4A
Bloc: A-53
Scară: B
Apartament: 7
Cod poștal: 310371

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.055.989 RON 1.059.575 RON 931.471 RON 117.753 RON 128.104 RON 268.294 RON 0 RON 268.294 RON 117.853 RON 153.278 RON 0 RON 153.117 RON 0 RON 2.837 RON 1
2024 1.172.925 RON 1.173.555 RON 1.059.581 RON 79.491 RON 113.974 RON 286.234 RON 0 RON 286.234 RON 79.611 RON 208.751 RON 0 RON 144.303 RON 0 RON 2.128 RON 1
2025 1.113.860 RON 1.120.054 RON 1.077.943 RON 35.500 RON 42.111 RON 287.962 RON 0 RON 287.962 RON 35.620 RON 253.760 RON 0 RON 160.068 RON 0 RON 1.418 RON 1

Reprezentanți și administratori (2)

COSTEA RÉKA TIMEEA
administrator
Arad, România
Pagina administratorului
COSTEA SZABOLCS-IOSIF
administrator
Arad, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 58 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Grad ridicat de îndatorare: 88.1% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
1,11 M RON
Rezultat Net 2025
35,5 K RON
Total Active 2025
288,0 K RON
Scor Bonitate
50/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 50/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,06 M RON 1,17 M RON 1,11 M RON
Venituri totale 1,06 M RON 1,17 M RON 1,12 M RON
Cheltuieli totale 931,5 K RON 1,06 M RON 1,08 M RON
Rezultat net 117,8 K RON 79,5 K RON 35,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,17 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,13 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,13 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,50 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,13 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante288,0 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe160,1 K RON
Numerar127,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 6,96
Durata încasare (zile) 53

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
3,8%
Marjă netă
3,2%
ROA
12,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 153,3 K RON 268,3 K RON 57,1%
2024 208,8 K RON 286,2 K RON 72,9%
2025 253,8 K RON 288,0 K RON 88,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

50
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,06 M RON 1,17 M RON 1,11 M RON ▼ 5,0%
Rezultat net 117,8 K RON 79,5 K RON 35,5 K RON ▼ 55,3%
Total active 268,3 K RON 286,2 K RON 288,0 K RON ▲ 0,6%
Capitaluri proprii 117,9 K RON 79,6 K RON 35,6 K RON ▼ 55,3%
Datorii totale 153,3 K RON 208,8 K RON 253,8 K RON ▲ 21,6%
Lichiditate curentă 1,75 1,37 1,13 ▼ 17,2%
Marjă netă (%) 11,15 6,78 3,19 ▼ 52,9%
Scor bonitate 77 62 50 ▼ 19,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (35,5 K RON).
  • Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,17 M RON.

Riscuri identificate

  • Grad de îndatorare de 88.1% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate