Publicitate

TMY STANCU S.R.L.

CUI: 47791084 J2023000227529 SRL Giurgiu, Sat Icoana, Comuna Ulmi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47791084
Cod înmatriculare J2023000227529
EUID ROONRC.J2023000227529
Data înmatriculării 2023-03-10
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Giurgiu, Sat Icoana, Comuna Ulmi, Principală, 95, 87234

Țară: România
Județ: Giurgiu
Localitate: Sat Icoana, Comuna Ulmi
Stradă: Principală
Număr: 95
Cod poștal: 87234

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 88.102 RON 88.111 RON 61.125 RON 26.123 RON 26.986 RON 41.301 RON 0 RON 41.301 RON 26.523 RON 14.778 RON 128 RON 450 RON 0 RON 0 RON 1
2024 269.212 RON 269.212 RON 75.131 RON 191.792 RON 194.081 RON 219.492 RON 3.200 RON 216.292 RON 199.837 RON 19.655 RON 2.893 RON 5.200 RON 0 RON 0 RON 1
2025 393.572 RON 393.628 RON 101.845 RON 285.870 RON 291.783 RON 322.308 RON 16.549 RON 305.759 RON 312.930 RON 9.378 RON 5.198 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

STANCU CONSTANȚA
administrator
Giurgiu, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (7)

Lideri din domeniu

Top companii din Giurgiu, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 38 companii din județul Giurgiu. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
393,6 K RON
Rezultat Net 2025
285,9 K RON
Total Active 2025
322,3 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 88,1 K RON 269,2 K RON 393,6 K RON
Venituri totale 88,1 K RON 269,2 K RON 393,6 K RON
Cheltuieli totale 61,1 K RON 75,1 K RON 101,8 K RON
Rezultat net 26,1 K RON 191,8 K RON 285,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 555,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 32,60 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 32,05 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 32,05 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 34,37 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate16,5 K RON (5.1%)
Active circulante305,8 K RON (94.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri5,2 K RON
Numerar300,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 75,72
Durata stocaj (zile) 5
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
74,1%
Marjă netă
72,6%
ROA
88,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 14,8 K RON 41,3 K RON 35,8%
2024 19,7 K RON 219,5 K RON 9,0%
2025 9,4 K RON 322,3 K RON 2,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 88,1 K RON 269,2 K RON 393,6 K RON ▲ 46,2%
Rezultat net 26,1 K RON 191,8 K RON 285,9 K RON ▲ 49,1%
Total active 41,3 K RON 219,5 K RON 322,3 K RON ▲ 46,8%
Capitaluri proprii 26,5 K RON 199,8 K RON 312,9 K RON ▲ 56,6%
Datorii totale 14,8 K RON 19,7 K RON 9,4 K RON ▼ 52,3%
Lichiditate curentă 2,79 11,00 32,60 ▲ 196,3%
Marjă netă (%) 29,65 71,24 72,63 ▲ 2,0%
Scor bonitate 87 100 100 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (285,9 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (32.6), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 555,8 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate