Publicitate

VMI BUSINESS S.R.L.

CUI: 48075539 J2023000522156 SRL Dâmboviţa, Sat Crevedia, Comuna Crevedia
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 48075539
Cod înmatriculare J2023000522156
EUID ROONRC.J2023000522156
Data înmatriculării 2023-04-28
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Dâmboviţa, Sat Crevedia, Comuna Crevedia, Bucureşti-Târgovişte, 671A, 137180

Țară: România
Județ: Dâmboviţa
Localitate: Sat Crevedia, Comuna Crevedia
Stradă: Bucureşti-Târgovişte
Număr: 671A
Cod poștal: 137180

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 288.336 RON 288.336 RON 159.854 RON 125.599 RON 128.482 RON 271.847 RON 159.367 RON 112.480 RON 125.799 RON 146.048 RON 0 RON 110.565 RON 0 RON 0 RON 3
2024 1.001.637 RON 1.013.244 RON 729.448 RON 256.915 RON 283.796 RON 554.073 RON 495.569 RON 58.504 RON 257.115 RON 339.495 RON 1.555 RON 38.088 RON 0 RON 42.537 RON 4
2025 1.409.937 RON 1.412.437 RON 996.766 RON 366.312 RON 415.671 RON 1.136.159 RON 749.580 RON 386.579 RON 366.512 RON 769.647 RON 1.655 RON 357.280 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

MORARU ANA
administrator
Prahova, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (26)

Lideri din domeniu

Top companii din Dâmboviţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 29 companii din județul Dâmboviţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.5) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
1,41 M RON
Rezultat Net 2025
366,3 K RON
Total Active 2025
1,14 M RON
Scor Bonitate
78/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 78/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 288,3 K RON 1,00 M RON 1,41 M RON
Venituri totale 288,3 K RON 1,01 M RON 1,41 M RON
Cheltuieli totale 159,9 K RON 729,4 K RON 996,8 K RON
Rezultat net 125,6 K RON 256,9 K RON 366,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,02 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,50 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,50 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,04 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,48 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate749,6 K RON (66%)
Active circulante386,6 K RON (34%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,7 K RON
Creanțe357,3 K RON
Numerar27,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 851,93
Durata stocaj (zile) 0
Rotație creanțe (ori/an) 3,95
Durata încasare (zile) 93

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
29,5%
Marjă netă
26,0%
ROA
32,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 146,0 K RON 271,8 K RON 53,7%
2024 339,5 K RON 554,1 K RON 61,3%
2025 769,6 K RON 1,14 M RON 67,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

78
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 288,3 K RON 1,00 M RON 1,41 M RON ▲ 40,8%
Rezultat net 125,6 K RON 256,9 K RON 366,3 K RON ▲ 42,6%
Total active 271,8 K RON 554,1 K RON 1,14 M RON ▲ 105,1%
Capitaluri proprii 125,8 K RON 257,1 K RON 366,5 K RON ▲ 42,5%
Datorii totale 146,0 K RON 339,5 K RON 769,6 K RON ▲ 126,7%
Lichiditate curentă 0,77 0,17 0,50 ▲ 191,5%
Marjă netă (%) 43,56 25,65 25,98 ▲ 1,3%
Scor bonitate 65 68 78 ▲ 14,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (366,3 K RON).
  • Scorul de bonitate de 78/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,02 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate