Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TBP ASSET MANAGEMENT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Voluntari, PIPERA, 1B, 1, cladire birouri Cubic Center, spatiu SB01.02
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 5.621 RON | −5.621 RON | −5.621 RON | 1.229 RON | 0 RON | 1.229 RON | −5.421 RON | 6.650 RON | 0 RON | 862 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 7.268 RON | −7.268 RON | −7.268 RON | 2.361 RON | 0 RON | 2.361 RON | −12.689 RON | 15.050 RON | 0 RON | 2.092 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 203.640 RON | 203.997 RON | 7.573 RON | 165.625 RON | 196.424 RON | 189.185 RON | 0 RON | 189.185 RON | 152.936 RON | 36.249 RON | 0 RON | 186.933 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
3512 — Producția de energie electrică din resurse regenerabile
Top format din 192 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 203,6 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 204,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 5,6 K RON | 7,3 K RON | 7,6 K RON |
| Rezultat net | −5,6 K RON | −7,3 K RON | 165,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 271,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,22 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,22 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,06 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 5,22 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,09 |
| Durata încasare (zile) | 335 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 6,7 K RON | 1,2 K RON | 541,1% |
| 2024 | 15,1 K RON | 2,4 K RON | 637,4% |
| 2025 | 36,2 K RON | 189,2 K RON | 19,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 203,6 K RON | – |
| Rezultat net | −5,6 K RON | −7,3 K RON | 165,6 K RON | ▲ 2.378,8% |
| Total active | 1,2 K RON | 2,4 K RON | 189,2 K RON | ▲ 7.912,9% |
| Capitaluri proprii | −5,4 K RON | −12,7 K RON | 152,9 K RON | ▲ 1.305,3% |
| Datorii totale | 6,7 K RON | 15,1 K RON | 36,2 K RON | ▲ 140,9% |
| Lichiditate curentă | 0,18 | 0,16 | 5,22 | ▲ 3.226,3% |
| Marjă netă (%) | – | – | 81,33 | – |
| Scor bonitate | 22 | 15 | 95 | ▲ 533,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (165,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.22), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 271,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.