Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SALON DIVIN S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, 22 DECEMBRIE, 9, N5, 2, 615200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 40.277 RON | 40.277 RON | 34.160 RON | 5.722 RON | 6.117 RON | 66.789 RON | 60.127 RON | 6.662 RON | 5.922 RON | 60.867 RON | 5.792 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 109.510 RON | 109.510 RON | 121.481 RON | −15.191 RON | −11.971 RON | 71.598 RON | 58.334 RON | 13.264 RON | −9.269 RON | 80.867 RON | 2.001 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 201.260 RON | 201.260 RON | 116.159 RON | 79.184 RON | 85.101 RON | 264.773 RON | 245.275 RON | 19.498 RON | 69.916 RON | 194.857 RON | 0 RON | 5.852 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8699 — Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
Top format din 11 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.1) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 40,3 K RON | 109,5 K RON | 201,3 K RON |
| Venituri totale | 40,3 K RON | 109,5 K RON | 201,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 34,2 K RON | 121,5 K RON | 116,2 K RON |
| Rezultat net | 5,7 K RON | −15,2 K RON | 79,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 278,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,10 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,10 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,07 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,36 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 34,39 |
| Durata încasare (zile) | 11 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 60,9 K RON | 66,8 K RON | 91,1% |
| 2024 | 80,9 K RON | 71,6 K RON | 113,0% |
| 2025 | 194,9 K RON | 264,8 K RON | 73,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 40,3 K RON | 109,5 K RON | 201,3 K RON | ▲ 83,8% |
| Rezultat net | 5,7 K RON | −15,2 K RON | 79,2 K RON | ▲ 621,3% |
| Total active | 66,8 K RON | 71,6 K RON | 264,8 K RON | ▲ 269,8% |
| Capitaluri proprii | 5,9 K RON | −9,3 K RON | 69,9 K RON | ▲ 854,3% |
| Datorii totale | 60,9 K RON | 80,9 K RON | 194,9 K RON | ▲ 141,0% |
| Lichiditate curentă | 0,11 | 0,16 | 0,10 | ▼ 39,0% |
| Marjă netă (%) | 14,21 | -13,87 | 39,34 | ▲ 383,6% |
| Scor bonitate | 48 | 27 | 63 | ▲ 133,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (79,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 63/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 278,0 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.