VÎLCU ALINA COM S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Timiş, Municipiul Timişoara, Lugojului, 14, A, M, 22
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 584.553 RON | 584.553 RON | 487.717 RON | 91.108 RON | 96.836 RON | 214.530 RON | 612 RON | 213.918 RON | 91.208 RON | 123.322 RON | 0 RON | 210.988 RON | 0 RON | 0 RON | 10 |
| 2024 | 1.653.863 RON | 1.653.863 RON | 1.388.497 RON | 216.741 RON | 265.366 RON | 499.252 RON | 0 RON | 499.252 RON | 216.841 RON | 282.411 RON | 7.254 RON | 466.038 RON | 0 RON | 0 RON | 18 |
| 2025 | 1.687.999 RON | 1.687.999 RON | 1.523.844 RON | 141.042 RON | 164.155 RON | 346.229 RON | 0 RON | 346.229 RON | 142.034 RON | 204.195 RON | 7.254 RON | 275.811 RON | 0 RON | 0 RON | 17 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8299 — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Top format din 603 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 584,6 K RON | 1,65 M RON | 1,69 M RON |
| Venituri totale | 584,6 K RON | 1,65 M RON | 1,69 M RON |
| Cheltuieli totale | 487,7 K RON | 1,39 M RON | 1,52 M RON |
| Rezultat net | 91,1 K RON | 216,7 K RON | 141,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,41 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,70 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,66 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,31 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,70 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 232,70 |
| Durata stocaj (zile) | 2 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,12 |
| Durata încasare (zile) | 60 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 123,3 K RON | 214,5 K RON | 57,5% |
| 2024 | 282,4 K RON | 499,3 K RON | 56,6% |
| 2025 | 204,2 K RON | 346,2 K RON | 59,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 584,6 K RON | 1,65 M RON | 1,69 M RON | ▲ 2,1% |
| Rezultat net | 91,1 K RON | 216,7 K RON | 141,0 K RON | ▼ 34,9% |
| Total active | 214,5 K RON | 499,3 K RON | 346,2 K RON | ▼ 30,7% |
| Capitaluri proprii | 91,2 K RON | 216,8 K RON | 142,0 K RON | ▼ 34,5% |
| Datorii totale | 123,3 K RON | 282,4 K RON | 204,2 K RON | ▼ 27,7% |
| Lichiditate curentă | 1,73 | 1,77 | 1,70 | ▼ 4,1% |
| Marjă netă (%) | 15,59 | 13,11 | 8,36 | ▼ 36,2% |
| Scor bonitate | 77 | 90 | 65 | ▼ 27,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (141,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,41 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.