Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FREE TO GO GENIDA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Baloteşti, Comuna Baloteşti, UNIRII, 27, P32, A, 1, 4, 77015
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 44.810 RON | 44.810 RON | 38.623 RON | 4.919 RON | 6.187 RON | 55.391 RON | 45.036 RON | 10.355 RON | 5.119 RON | 50.272 RON | 5.291 RON | 1.218 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 84.331 RON | 84.331 RON | 69.599 RON | 12.554 RON | 14.732 RON | 67.283 RON | 29.015 RON | 38.268 RON | 17.673 RON | 49.610 RON | 5.291 RON | 2.671 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 84.536 RON | 84.537 RON | 75.555 RON | 7.761 RON | 8.982 RON | 44.265 RON | 30.196 RON | 14.069 RON | 25.434 RON | 18.831 RON | 5.291 RON | 2.842 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (3)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7721 — Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
Top format din 23 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.75) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 44,8 K RON | 84,3 K RON | 84,5 K RON |
| Venituri totale | 44,8 K RON | 84,3 K RON | 84,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 38,6 K RON | 69,6 K RON | 75,6 K RON |
| Rezultat net | 4,9 K RON | 12,6 K RON | 7,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 111,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,75 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,47 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,32 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,35 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 15,98 |
| Durata stocaj (zile) | 23 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 29,75 |
| Durata încasare (zile) | 12 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 50,3 K RON | 55,4 K RON | 90,8% |
| 2024 | 49,6 K RON | 67,3 K RON | 73,7% |
| 2025 | 18,8 K RON | 44,3 K RON | 42,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 44,8 K RON | 84,3 K RON | 84,5 K RON | ▲ 0,2% |
| Rezultat net | 4,9 K RON | 12,6 K RON | 7,8 K RON | ▼ 38,2% |
| Total active | 55,4 K RON | 67,3 K RON | 44,3 K RON | ▼ 34,2% |
| Capitaluri proprii | 5,1 K RON | 17,7 K RON | 25,4 K RON | ▲ 43,9% |
| Datorii totale | 50,3 K RON | 49,6 K RON | 18,8 K RON | ▼ 62,0% |
| Lichiditate curentă | 0,21 | 0,77 | 0,75 | ▼ 3,2% |
| Marjă netă (%) | 10,98 | 14,89 | 9,18 | ▼ 38,3% |
| Scor bonitate | 48 | 73 | 58 | ▼ 20,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (7,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 58/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 111,0 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.