Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
KOUDOU SPEED DELIVERIES S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, Ștefan cel Mare, 236, 59B1, A, 3, 9, 20164
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 40.643 RON | 40.643 RON | 10.636 RON | 24.773 RON | 30.007 RON | 52.325 RON | 0 RON | 52.325 RON | 24.773 RON | 27.552 RON | 0 RON | 35.284 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 210.179 RON | 211.301 RON | 220.579 RON | −9.946 RON | −9.278 RON | 60.331 RON | 0 RON | 60.331 RON | 14.827 RON | 45.504 RON | 2.329 RON | 51.347 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 360.354 RON | 360.354 RON | 285.933 RON | 68.474 RON | 74.421 RON | 136.367 RON | 0 RON | 136.367 RON | 93.247 RON | 43.120 RON | 0 RON | 66.121 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (25)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
- 5310 Activități poștale desfășurate sub obligativitatea serviciului universal
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8220 Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
- 8292 Activități de ambalare
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5320 — Alte activități poștale și de curier
Top format din 1,074 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 40,6 K RON | 210,2 K RON | 360,4 K RON |
| Venituri totale | 40,6 K RON | 211,3 K RON | 360,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 10,6 K RON | 220,6 K RON | 285,9 K RON |
| Rezultat net | 24,8 K RON | −9,9 K RON | 68,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 523,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,16 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,16 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,63 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,16 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,45 |
| Durata încasare (zile) | 67 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 27,6 K RON | 52,3 K RON | 52,7% |
| 2024 | 45,5 K RON | 60,3 K RON | 75,4% |
| 2025 | 43,1 K RON | 136,4 K RON | 31,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 40,6 K RON | 210,2 K RON | 360,4 K RON | ▲ 71,5% |
| Rezultat net | 24,8 K RON | −9,9 K RON | 68,5 K RON | ▲ 788,5% |
| Total active | 52,3 K RON | 60,3 K RON | 136,4 K RON | ▲ 126,0% |
| Capitaluri proprii | 24,8 K RON | 14,8 K RON | 93,2 K RON | ▲ 528,9% |
| Datorii totale | 27,6 K RON | 45,5 K RON | 43,1 K RON | ▼ 5,2% |
| Lichiditate curentă | 1,90 | 1,33 | 3,16 | ▲ 138,5% |
| Marjă netă (%) | 60,95 | -4,73 | 19,00 | ▲ 501,7% |
| Scor bonitate | 77 | 44 | 100 | ▲ 127,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (68,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.16), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 523,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.