Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CLĂTITE URIAȘE BERCENI S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, SG. MAJ. DUMITRU SAMOILĂ, 12, 95, 3, 4, 43, 41986, 4, CAMERA 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 1.706 RON | −1.706 RON | −1.706 RON | 141 RON | 0 RON | 141 RON | −1.506 RON | 1.647 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 273.539 RON | 292.013 RON | 241.629 RON | 43.249 RON | 50.384 RON | 87.011 RON | 3.483 RON | 83.528 RON | 41.036 RON | 45.975 RON | 27.333 RON | 3.482 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 362.984 RON | 363.262 RON | 259.160 RON | 87.573 RON | 104.102 RON | 183.029 RON | 2.723 RON | 180.306 RON | 87.773 RON | 95.256 RON | 10.040 RON | 82.647 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (31)
- 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
- 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4729 Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5629 Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8292 Activități de ambalare
- 8292 Activități de ambalare
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1071 — Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Top format din 764 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 273,5 K RON | 363,0 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 292,0 K RON | 363,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 1,7 K RON | 241,6 K RON | 259,2 K RON |
| Rezultat net | −1,7 K RON | 43,2 K RON | 87,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 575,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,89 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,79 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,92 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,92 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 36,15 |
| Durata stocaj (zile) | 10 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,39 |
| Durata încasare (zile) | 83 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 1,6 K RON | 141 RON | 1.168,1% |
| 2024 | 46,0 K RON | 87,0 K RON | 52,8% |
| 2025 | 95,3 K RON | 183,0 K RON | 52,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 273,5 K RON | 363,0 K RON | ▲ 32,7% |
| Rezultat net | −1,7 K RON | 43,2 K RON | 87,6 K RON | ▲ 102,5% |
| Total active | 141 RON | 87,0 K RON | 183,0 K RON | ▲ 110,4% |
| Capitaluri proprii | −1,5 K RON | 41,0 K RON | 87,8 K RON | ▲ 113,9% |
| Datorii totale | 1,6 K RON | 46,0 K RON | 95,3 K RON | ▲ 107,2% |
| Lichiditate curentă | 0,09 | 1,82 | 1,89 | ▲ 4,2% |
| Marjă netă (%) | – | 15,81 | 24,13 | ▲ 52,6% |
| Scor bonitate | 22 | 85 | 90 | ▲ 5,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (87,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 575,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.