Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ZETA STUDIO CONCEPT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, VALERIU BRANIŞTE, 56, 5, B, 2, 3, 3, PUBLICIST
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.463.322 RON | 2.465.187 RON | 2.118.733 RON | 290.085 RON | 346.454 RON | 899.954 RON | 179.044 RON | 720.910 RON | 290.185 RON | 613.468 RON | 279.495 RON | 318.371 RON | 0 RON | 3.699 RON | 4 |
| 2025 | 10.414.759 RON | 10.418.040 RON | 7.981.858 RON | 2.049.791 RON | 2.436.182 RON | 3.349.864 RON | 400.472 RON | 2.949.392 RON | 2.051.584 RON | 1.366.458 RON | 235.912 RON | 1.340.666 RON | 0 RON | 68.178 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (3)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 2740 Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4755 — Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
Top format din 195 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2024–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,46 M RON | 10,41 M RON |
| Venituri totale | 2,47 M RON | 10,42 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,12 M RON | 7,98 M RON |
| Rezultat net | 290,1 K RON | 2,05 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 18,37 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,16 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,99 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,00 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,45 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 44,15 |
| Durata stocaj (zile) | 8 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,77 |
| Durata încasare (zile) | 47 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2024 | 613,5 K RON | 900,0 K RON | 68,2% |
| 2025 | 1,37 M RON | 3,35 M RON | 40,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,46 M RON | 10,41 M RON | ▲ 322,8% |
| Rezultat net | 290,1 K RON | 2,05 M RON | ▲ 606,6% |
| Total active | 900,0 K RON | 3,35 M RON | ▲ 272,2% |
| Capitaluri proprii | 290,2 K RON | 2,05 M RON | ▲ 607,0% |
| Datorii totale | 613,5 K RON | 1,37 M RON | ▲ 122,7% |
| Lichiditate curentă | 1,18 | 2,16 | ▲ 83,7% |
| Marjă netă (%) | 11,78 | 19,68 | ▲ 67,1% |
| Scor bonitate | 72 | 100 | ▲ 38,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2024, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,05 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.16), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 18,37 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.