Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MS INVESTING AND MANAGEMENT GROUP S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Buzău, Sat Mărăcineni, Comuna Mărăcineni, CENTRALĂ, 135, 127325, camera 4d
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 685.397 RON | 685.402 RON | 120.740 RON | 474.216 RON | 564.662 RON | 635.744 RON | 1.999 RON | 633.745 RON | 474.416 RON | 161.328 RON | 248.726 RON | 384.014 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 1.112.719 RON | 1.112.723 RON | 270.290 RON | 707.610 RON | 842.433 RON | 2.827.593 RON | 503.063 RON | 2.324.530 RON | 1.182.027 RON | 1.645.566 RON | 0 RON | 2.257.219 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Lideri din domeniu
Top companii din Buzău, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6812 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Top format din 9 companii din județul Buzău. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2024–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 685,4 K RON | 1,11 M RON |
| Venituri totale | 685,4 K RON | 1,11 M RON |
| Cheltuieli totale | 120,7 K RON | 270,3 K RON |
| Rezultat net | 474,2 K RON | 707,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,54 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,41 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,41 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,04 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,72 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,49 |
| Durata încasare (zile) | 740 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2024 | 161,3 K RON | 635,7 K RON | 25,4% |
| 2025 | 1,65 M RON | 2,83 M RON | 58,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 685,4 K RON | 1,11 M RON | ▲ 62,3% |
| Rezultat net | 474,2 K RON | 707,6 K RON | ▲ 49,2% |
| Total active | 635,7 K RON | 2,83 M RON | ▲ 344,8% |
| Capitaluri proprii | 474,4 K RON | 1,18 M RON | ▲ 149,2% |
| Datorii totale | 161,3 K RON | 1,65 M RON | ▲ 920,0% |
| Lichiditate curentă | 3,93 | 1,41 | ▼ 64,0% |
| Marjă netă (%) | 69,19 | 63,59 | ▼ 8,1% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | ▼ 8,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2024, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (707,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,54 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.