Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
OH MY CREATIVE SOLUTIONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Dâmboviţa, Municipiul Târgovişte, DIACONU CORESI, 1, 13, E, 1, 86, 130108
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 52.426 RON | 52.426 RON | 16.233 RON | 29.910 RON | 36.193 RON | 32.781 RON | 0 RON | 32.781 RON | 30.110 RON | 805 RON | 1.275 RON | 20.446 RON | 1.866 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 61.177 RON | 61.177 RON | 16.798 RON | 36.548 RON | 44.379 RON | 38.616 RON | 2.250 RON | 36.366 RON | 36.788 RON | 4.079 RON | 0 RON | 25.126 RON | 534 RON | 2.785 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (18)
- 1725 Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
- 3212 Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
- 3213 Fabricarea imitațiilor de bijuterii și articole similare
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8552 Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
Lideri din domeniu
Top companii din Dâmboviţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7413 — Activități de design de interior
Top format din 8 companii din județul Dâmboviţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2024–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 52,4 K RON | 61,2 K RON |
| Venituri totale | 52,4 K RON | 61,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 16,2 K RON | 16,8 K RON |
| Rezultat net | 29,9 K RON | 36,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 69,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8,92 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 8,92 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,76 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 9,47 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,43 |
| Durata încasare (zile) | 150 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2024 | 805 RON | 32,8 K RON | 2,5% |
| 2025 | 4,1 K RON | 38,6 K RON | 10,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 52,4 K RON | 61,2 K RON | ▲ 16,7% |
| Rezultat net | 29,9 K RON | 36,5 K RON | ▲ 22,2% |
| Total active | 32,8 K RON | 38,6 K RON | ▲ 17,8% |
| Capitaluri proprii | 30,1 K RON | 36,8 K RON | ▲ 22,2% |
| Datorii totale | 805 RON | 4,1 K RON | ▲ 406,7% |
| Lichiditate curentă | 40,72 | 8,92 | ▼ 78,1% |
| Marjă netă (%) | 57,05 | 59,74 | ▲ 4,7% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | ▲ 9,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (36,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (8.92), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 69,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.