ASTRAL DISTRIBUTION S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, NINSORII, 26, 2, 18, 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 377.857 RON | 377.859 RON | 86.921 RON | 287.159 RON | 290.938 RON | 378.462 RON | 32.890 RON | 345.572 RON | 289.770 RON | 88.692 RON | 0 RON | 162.829 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 135.455 RON | 135.455 RON | 133.342 RON | −1.991 RON | 2.113 RON | 75.499 RON | 39.768 RON | 35.731 RON | 65.099 RON | 10.619 RON | 0 RON | 11.410 RON | 0 RON | 219 RON | 1 |
| 2025 | 413.721 RON | 413.844 RON | 370.839 RON | 35.132 RON | 43.005 RON | 215.260 RON | 42.608 RON | 172.652 RON | 100.231 RON | 115.253 RON | 265 RON | 124.065 RON | 0 RON | 224 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (27)
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4665 Comerţ cu ridicata al mobilei de birou
- 4666 Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente de birou
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4674 Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
- 4675 Comerţ cu ridicata al produselor chimice
- 4676 Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4759 Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8129 Alte activităţi de curăţenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9609 Alte activităţi de servicii n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4673 — Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Top format din 514 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 377,9 K RON | 135,5 K RON | 413,7 K RON |
| Venituri totale | 377,9 K RON | 135,5 K RON | 413,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 86,9 K RON | 133,3 K RON | 370,8 K RON |
| Rezultat net | 287,2 K RON | −2,0 K RON | 35,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 344,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,50 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,50 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,42 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,87 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1.561,21 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,33 |
| Durata încasare (zile) | 110 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 88,7 K RON | 378,5 K RON | 23,4% |
| 2024 | 10,6 K RON | 75,5 K RON | 14,1% |
| 2025 | 115,3 K RON | 215,3 K RON | 53,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 377,9 K RON | 135,5 K RON | 413,7 K RON | ▲ 205,4% |
| Rezultat net | 287,2 K RON | −2,0 K RON | 35,1 K RON | ▲ 1.864,5% |
| Total active | 378,5 K RON | 75,5 K RON | 215,3 K RON | ▲ 185,1% |
| Capitaluri proprii | 289,8 K RON | 65,1 K RON | 100,2 K RON | ▲ 54,0% |
| Datorii totale | 88,7 K RON | 10,6 K RON | 115,3 K RON | ▲ 985,3% |
| Lichiditate curentă | 3,90 | 3,36 | 1,50 | ▼ 55,5% |
| Marjă netă (%) | 76,00 | -1,47 | 8,49 | ▲ 677,6% |
| Scor bonitate | 87 | 57 | 75 | ▲ 31,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (35,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.