Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MVS ACCESORII GSM S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Mehedinţi, Loc. Strehaia, Oraş Strehaia, ALEXANDRU IOAN CUZA, 2, C2, 1, PARTER, SPAȚIU COMERCIAL
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 26.765 RON | 26.765 RON | 12.216 RON | 12.268 RON | 14.549 RON | 17.374 RON | 0 RON | 17.374 RON | 12.568 RON | 4.806 RON | 12.919 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 80.724 RON | 80.724 RON | 66.021 RON | 12.397 RON | 14.703 RON | 16.966 RON | 0 RON | 16.966 RON | 12.697 RON | 4.269 RON | 16.530 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (14)
- 4651 Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software- ului
- 4652 Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4741 Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-ului in magazine specializate
- 4742 Comerţ cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicaţii în magazine specializate
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8219 Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9511 Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicaţii
Lideri din domeniu
Top companii din Mehedinţi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4740 — Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
Top format din 7 companii din județul Mehedinţi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2024–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 26,8 K RON | 80,7 K RON |
| Venituri totale | 26,8 K RON | 80,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 12,2 K RON | 66,0 K RON |
| Rezultat net | 12,3 K RON | 12,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 134,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,97 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,10 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,10 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,97 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 4,88 |
| Durata stocaj (zile) | 75 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4,8 K RON | 17,4 K RON | 27,7% |
| 2025 | 4,3 K RON | 17,0 K RON | 25,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 26,8 K RON | 80,7 K RON | ▲ 201,6% |
| Rezultat net | 12,3 K RON | 12,4 K RON | ▲ 1,1% |
| Total active | 17,4 K RON | 17,0 K RON | ▼ 2,3% |
| Capitaluri proprii | 12,6 K RON | 12,7 K RON | ▲ 1,0% |
| Datorii totale | 4,8 K RON | 4,3 K RON | ▼ 11,2% |
| Lichiditate curentă | 3,62 | 3,97 | ▲ 9,9% |
| Marjă netă (%) | 45,84 | 15,36 | ▼ 66,5% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | ▲ 14,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2024, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (12,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.97), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 134,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.