Publicitate

ASTRAL CONSTRUCȚII ȘI INSTALAȚII S.R.L.

CUI: 50626443 J2024026950004 SRL Mureş, Municipiul Târgu Mureş
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 50626443
Cod înmatriculare J2024026950004
EUID ROONRC.J2024026950004
Data înmatriculării 2024-10-01
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 2 ani

Adresă

România, Mureş, Municipiul Târgu Mureş, POMILOR, 44, 540265

Țară: România
Județ: Mureş
Localitate: Municipiul Târgu Mureş
Stradă: POMILOR
Număr: 44
Cod poștal: 540265

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2024 300 RON 300 RON 318 RON −18 RON −18 RON 527 RON 0 RON 527 RON 182 RON 345 RON 107 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2025 353.651 RON 353.651 RON 156.691 RON 166.079 RON 196.960 RON 200.163 RON 30.938 RON 169.225 RON 166.261 RON 33.902 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

POP RAUL-SEBASTIAN
administrator
Maramureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (31)

Lideri din domeniu

Top companii din Mureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 789 companii din județul Mureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2024–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
353,7 K RON
Rezultat Net 2025
166,1 K RON
Total Active 2025
200,2 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20242025
Cifra de afaceri 300 RON 353,7 K RON
Venituri totale 300 RON 353,7 K RON
Cheltuieli totale 318 RON 156,7 K RON
Rezultat net −18 RON 166,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 707,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 4,99 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 4,99 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 4,99 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 5,90 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate30,9 K RON (15.5%)
Active circulante169,2 K RON (84.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Numerar169,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an)
Durata încasare (zile)

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
55,7%
Marjă netă
47,0%
ROA
83,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2024 345 RON 527 RON 65,5%
2025 33,9 K RON 200,2 K RON 16,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20242025 YoY
Cifra de afaceri 300 RON 353,7 K RON ▲ 117.783,7%
Rezultat net −18 RON 166,1 K RON ▲ 922.761,1%
Total active 527 RON 200,2 K RON ▲ 37.881,6%
Capitaluri proprii 182 RON 166,3 K RON ▲ 91.252,2%
Datorii totale 345 RON 33,9 K RON ▲ 9.726,7%
Lichiditate curentă 1,53 4,99 ▲ 226,8%
Marjă netă (%) -6,00 46,96 ▲ 882,7%
Scor bonitate 54 100 ▲ 85,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2024, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (166,1 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (4.99), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 707,0 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.

Publicitate