Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
FIORENTINI SMART RENTING S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Argeş, Municipiul Piteşti, GHEORGHE IONESCU GION, 3, A6, A, 4, 15, 110310
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 5.452 RON | 5.452 RON | 4.499 RON | 953 RON | 953 RON | 5.652 RON | 0 RON | 5.652 RON | 1.153 RON | 4.499 RON | 0 RON | 5.652 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 437.681 RON | 437.681 RON | 156.020 RON | 274.126 RON | 281.661 RON | 452.377 RON | 232.278 RON | 220.099 RON | 275.279 RON | 177.098 RON | 485 RON | 119.736 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
Lideri din domeniu
Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7739 — Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Top format din 17 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2024–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,5 K RON | 437,7 K RON |
| Venituri totale | 5,5 K RON | 437,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 4,5 K RON | 156,0 K RON |
| Rezultat net | 953 RON | 274,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 869,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,24 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,24 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,56 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,55 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 902,44 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,66 |
| Durata încasare (zile) | 100 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4,5 K RON | 5,7 K RON | 79,6% |
| 2025 | 177,1 K RON | 452,4 K RON | 39,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,5 K RON | 437,7 K RON | ▲ 7.927,9% |
| Rezultat net | 953 RON | 274,1 K RON | ▲ 28.664,5% |
| Total active | 5,7 K RON | 452,4 K RON | ▲ 7.903,8% |
| Capitaluri proprii | 1,2 K RON | 275,3 K RON | ▲ 23.775,0% |
| Datorii totale | 4,5 K RON | 177,1 K RON | ▲ 3.836,4% |
| Lichiditate curentă | 1,26 | 1,24 | ▼ 1,1% |
| Marjă netă (%) | 17,48 | 62,63 | ▲ 258,3% |
| Scor bonitate | 67 | 85 | ▲ 26,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2024, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (274,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 869,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.