Publicitate

NITROFERT S.R.L.

CUI: 47706186 J21/103/2023 SRL Ialomiţa, Municipiul Slobozia
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47706186
Cod înmatriculare J21/103/2023
EUID ROONRC.J21/103/2023
Data înmatriculării 2023-02-24
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Ialomiţa, Municipiul Slobozia, CHIMIEI, C3, C, 2, 9

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Municipiul Slobozia
Stradă: CHIMIEI
Bloc: C3
Scară: C
Etaj: 2
Apartament: 9

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 166.577 RON 166.577 RON 31.199 RON 133.746 RON 135.378 RON 138.626 RON 52 RON 138.574 RON 133.946 RON 4.680 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 1
2024 297.955 RON 297.955 RON 49.945 RON 245.091 RON 248.010 RON 337.988 RON 0 RON 337.988 RON 245.331 RON 92.657 RON 0 RON 178.600 RON 0 RON 0 RON 1
2025 559.980 RON 560.068 RON 176.214 RON 369.853 RON 383.854 RON 653.160 RON 121.676 RON 531.484 RON 370.093 RON 285.208 RON 0 RON 454.452 RON 0 RON 2.141 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

AVRAM LAURENŢIU
administrator
Ialomiţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (8)

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 7 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
560,0 K RON
Rezultat Net 2025
369,9 K RON
Total Active 2025
653,2 K RON
Scor Bonitate
90/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 90/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 166,6 K RON 298,0 K RON 560,0 K RON
Venituri totale 166,6 K RON 298,0 K RON 560,1 K RON
Cheltuieli totale 31,2 K RON 49,9 K RON 176,2 K RON
Rezultat net 133,7 K RON 245,1 K RON 369,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 734,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,86 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,86 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,27 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 2,29 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate121,7 K RON (18.6%)
Active circulante531,5 K RON (81.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe454,5 K RON
Numerar77,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,23
Durata încasare (zile) 296

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
68,6%
Marjă netă
66,1%
ROA
56,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 4,7 K RON 138,6 K RON 3,4%
2024 92,7 K RON 338,0 K RON 27,4%
2025 285,2 K RON 653,2 K RON 43,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

90
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 166,6 K RON 298,0 K RON 560,0 K RON ▲ 87,9%
Rezultat net 133,7 K RON 245,1 K RON 369,9 K RON ▲ 50,9%
Total active 138,6 K RON 338,0 K RON 653,2 K RON ▲ 93,2%
Capitaluri proprii 133,9 K RON 245,3 K RON 370,1 K RON ▲ 50,9%
Datorii totale 4,7 K RON 92,7 K RON 285,2 K RON ▲ 207,8%
Lichiditate curentă 29,61 3,65 1,86 ▼ 48,9%
Marjă netă (%) 80,29 82,26 66,05 ▼ 19,7%
Scor bonitate 87 95 90 ▼ 5,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (369,9 K RON).
  • Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 734,9 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate