EENGI-KRYS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ialomiţa, Municipiul Slobozia, LIBERTĂŢII, 10
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 66.945 RON | 66.946 RON | 28.709 RON | 36.229 RON | 38.237 RON | 155.370 RON | 0 RON | 155.370 RON | 149.174 RON | 6.196 RON | 0 RON | 150.598 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 45.869 RON | 45.869 RON | 26.216 RON | 18.277 RON | 19.653 RON | 175.789 RON | 0 RON | 175.789 RON | 167.451 RON | 8.338 RON | 0 RON | 173.201 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 36.822 RON | 36.822 RON | 21.144 RON | 14.596 RON | 15.678 RON | 112.890 RON | 0 RON | 112.890 RON | 102.047 RON | 10.843 RON | 0 RON | 97.653 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 143.416 RON | 143.423 RON | 26.017 RON | 114.290 RON | 117.406 RON | 142.077 RON | 0 RON | 142.077 RON | 129.087 RON | 12.990 RON | 0 RON | 118.872 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 171.580 RON | 171.583 RON | 52.645 RON | 117.223 RON | 118.938 RON | 222.110 RON | 0 RON | 222.110 RON | 208.810 RON | 13.300 RON | 0 RON | 212.980 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 170.770 RON | 170.845 RON | 104.292 RON | 56.862 RON | 66.553 RON | 174.307 RON | 476 RON | 173.831 RON | 158.998 RON | 15.309 RON | 0 RON | 171.101 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 85.294 RON | 85.442 RON | 92.641 RON | −8.328 RON | −7.199 RON | 119.190 RON | 2.803 RON | 116.387 RON | 95.670 RON | 24.322 RON | 2.731 RON | 109.426 RON | 0 RON | 802 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7120 — Activități de testări și analize tehnice
Top format din 28 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−8.328 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 66,9 K RON | 45,9 K RON | 36,8 K RON | 143,4 K RON | 171,6 K RON | 170,8 K RON | 85,3 K RON |
| Venituri totale | 66,9 K RON | 45,9 K RON | 36,8 K RON | 143,4 K RON | 171,6 K RON | 170,8 K RON | 85,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 28,7 K RON | 26,2 K RON | 21,1 K RON | 26,0 K RON | 52,6 K RON | 104,3 K RON | 92,6 K RON |
| Rezultat net | 36,2 K RON | 18,3 K RON | 14,6 K RON | 114,3 K RON | 117,2 K RON | 56,9 K RON | −8,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 165,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,79 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,67 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,17 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 4,90 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 31,23 |
| Durata stocaj (zile) | 12 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,78 |
| Durata încasare (zile) | 468 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 6,2 K RON | 155,4 K RON | 4,0% |
| 2020 | 8,3 K RON | 175,8 K RON | 4,7% |
| 2021 | 10,8 K RON | 112,9 K RON | 9,6% |
| 2022 | 13,0 K RON | 142,1 K RON | 9,1% |
| 2023 | 13,3 K RON | 222,1 K RON | 6,0% |
| 2024 | 15,3 K RON | 174,3 K RON | 8,8% |
| 2025 | 24,3 K RON | 119,2 K RON | 20,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 66,9 K RON | 45,9 K RON | 36,8 K RON | 143,4 K RON | 171,6 K RON | 170,8 K RON | 85,3 K RON | ▼ 50,1% |
| Rezultat net | 36,2 K RON | 18,3 K RON | 14,6 K RON | 114,3 K RON | 117,2 K RON | 56,9 K RON | −8,3 K RON | ▼ 114,6% |
| Total active | 155,4 K RON | 175,8 K RON | 112,9 K RON | 142,1 K RON | 222,1 K RON | 174,3 K RON | 119,2 K RON | ▼ 31,6% |
| Capitaluri proprii | 149,2 K RON | 167,5 K RON | 102,0 K RON | 129,1 K RON | 208,8 K RON | 159,0 K RON | 95,7 K RON | ▼ 39,8% |
| Datorii totale | 6,2 K RON | 8,3 K RON | 10,8 K RON | 13,0 K RON | 13,3 K RON | 15,3 K RON | 24,3 K RON | ▲ 58,9% |
| Lichiditate curentă | 25,08 | 21,08 | 10,41 | 10,94 | 16,70 | 11,35 | 4,79 | ▼ 57,9% |
| Marjă netă (%) | 54,12 | 39,85 | 39,64 | 79,69 | 68,32 | 33,30 | -9,76 | ▼ 129,3% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 80 | 100 | 100 | 80 | 57 | ▼ 28,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Lichiditate curentă bună (4.79), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 165,8 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.