Publicitate

GVB INTERNATIONAL STONE GALLERY S.R.L.

CUI: 43121987 J2/1159/2020 SRL Arad, Municipiul Arad
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43121987
Cod înmatriculare J2/1159/2020
EUID ROONRC.J2/1159/2020
Data înmatriculării 2020-09-30
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 7 angajați

Adresă

România, Arad, Municipiul Arad, TIMIŞORII, 30, 310245

Țară: România
Județ: Arad
Localitate: Municipiul Arad
Stradă: TIMIŞORII
Număr: 30
Cod poștal: 310245

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 170.583 RON 264.344 RON 382.977 RON −119.499 RON −118.633 RON 632.338 RON 118.968 RON 513.370 RON −119.299 RON 751.779 RON 470.477 RON 40.281 RON 0 RON 142 RON 2
2021 7.160.699 RON 7.282.219 RON 6.748.704 RON 452.899 RON 533.515 RON 2.163.330 RON 140.078 RON 2.023.252 RON 333.800 RON 1.829.911 RON 833.009 RON 1.187.787 RON 0 RON 381 RON 7
2022 5.660.792 RON 5.769.541 RON 5.546.980 RON 185.380 RON 222.561 RON 3.722.806 RON 110.778 RON 3.612.028 RON 519.181 RON 3.204.004 RON 1.527.376 RON 1.984.105 RON 0 RON 379 RON 5
2023 3.569.388 RON 3.825.514 RON 3.805.085 RON 11.191 RON 20.429 RON 3.079.680 RON 38.663 RON 3.041.017 RON 530.372 RON 2.549.473 RON 592.541 RON 2.444.557 RON 0 RON 165 RON 2
2024 3.236.066 RON 3.326.635 RON 3.109.410 RON 147.949 RON 217.225 RON 5.810.397 RON 267.241 RON 5.543.156 RON 678.321 RON 5.132.259 RON 2.750.112 RON 2.790.669 RON 0 RON 183 RON 5
2025 4.792.383 RON 5.538.883 RON 5.002.572 RON 439.307 RON 536.311 RON 4.048.858 RON 369.219 RON 3.679.639 RON 904.238 RON 3.145.685 RON 3.432.060 RON 245.916 RON 0 RON 1.065 RON 7

Reprezentanți și administratori (1)

ȚÂRLEA ANDRADA-NICOLETA
administrator
Alba, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 109 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
4,79 M RON
Rezultat Net 2025
439,3 K RON
Total Active 2025
4,05 M RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 170,6 K RON 7,16 M RON 5,66 M RON 3,57 M RON 3,24 M RON 4,79 M RON
Venituri totale 264,3 K RON 7,28 M RON 5,77 M RON 3,83 M RON 3,33 M RON 5,54 M RON
Cheltuieli totale 383,0 K RON 6,75 M RON 5,55 M RON 3,81 M RON 3,11 M RON 5,00 M RON
Rezultat net −119,5 K RON 452,9 K RON 185,4 K RON 11,2 K RON 147,9 K RON 439,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,02 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,17 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,08 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,29 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate369,2 K RON (9.1%)
Active circulante3,68 M RON (90.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri3,43 M RON
Creanțe245,9 K RON
Numerar1,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 1,40
Durata stocaj (zile) 261
Rotație creanțe (ori/an) 19,49
Durata încasare (zile) 19

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
11,2%
Marjă netă
9,2%
ROA
10,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 751,8 K RON 632,3 K RON 118,9%
2021 1,83 M RON 2,16 M RON 84,6%
2022 3,20 M RON 3,72 M RON 86,1%
2023 2,55 M RON 3,08 M RON 82,8%
2024 5,13 M RON 5,81 M RON 88,3%
2025 3,15 M RON 4,05 M RON 77,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 170,6 K RON 7,16 M RON 5,66 M RON 3,57 M RON 3,24 M RON 4,79 M RON ▲ 48,1%
Rezultat net −119,5 K RON 452,9 K RON 185,4 K RON 11,2 K RON 147,9 K RON 439,3 K RON ▲ 196,9%
Total active 632,3 K RON 2,16 M RON 3,72 M RON 3,08 M RON 5,81 M RON 4,05 M RON ▼ 30,3%
Capitaluri proprii −119,3 K RON 333,8 K RON 519,2 K RON 530,4 K RON 678,3 K RON 904,2 K RON ▲ 33,3%
Datorii totale 751,8 K RON 1,83 M RON 3,20 M RON 2,55 M RON 5,13 M RON 3,15 M RON ▼ 38,7%
Lichiditate curentă 0,68 1,11 1,13 1,19 1,08 1,17 ▲ 8,3%
Marjă netă (%) -70,05 6,32 3,27 0,31 4,57 9,17 ▲ 100,7%
Scor bonitate 24 75 57 57 57 75 ▲ 31,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (439,3 K RON).
  • Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 5,02 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate