Publicitate

SOUND OF PASSION S.R.L.

CUI: 44513750 J21/363/2021 SRL Ialomiţa, Sat Ciochina, Comuna Ciochina
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 44513750
Cod înmatriculare J21/363/2021
EUID ROONRC.J21/363/2021
Data înmatriculării 2021-06-29
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani

Adresă

România, Ialomiţa, Sat Ciochina, Comuna Ciochina, BUCUREŞTI, 54, 927075

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Sat Ciochina, Comuna Ciochina
Stradă: BUCUREŞTI
Număr: 54
Cod poștal: 927075

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 0 RON 0 RON 804 RON −804 RON −804 RON 18.527 RON 0 RON 18.527 RON −604 RON 19.131 RON 0 RON 495 RON 0 RON 0 RON 0
2022 225.160 RON 225.168 RON 115.671 RON 103.868 RON 109.497 RON 171.089 RON 0 RON 171.089 RON 103.264 RON 67.825 RON 0 RON 6.207 RON 0 RON 0 RON 1
2023 298.758 RON 298.758 RON 185.570 RON 111.141 RON 113.188 RON 257.675 RON 0 RON 257.675 RON 214.405 RON 43.270 RON 0 RON 255.856 RON 0 RON 0 RON 1
2024 177.804 RON 177.804 RON 212.397 RON −35.967 RON −34.593 RON 146.446 RON 0 RON 146.446 RON −35.727 RON 182.173 RON 0 RON 110.639 RON 0 RON 0 RON 1
2025 477.424 RON 477.877 RON 301.795 RON 149.318 RON 176.082 RON 278.099 RON 1.917 RON 276.182 RON 113.591 RON 164.508 RON 0 RON 255.748 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

STANCIU CRISTIAN
administrator
Ialomiţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (10)

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 17 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2021–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
477,4 K RON
Rezultat Net 2025
149,3 K RON
Total Active 2025
278,1 K RON
Scor Bonitate
90/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 90/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 225,2 K RON 298,8 K RON 177,8 K RON 477,4 K RON
Venituri totale 0 RON 225,2 K RON 298,8 K RON 177,8 K RON 477,9 K RON
Cheltuieli totale 804 RON 115,7 K RON 185,6 K RON 212,4 K RON 301,8 K RON
Rezultat net −804 RON 103,9 K RON 111,1 K RON −36,0 K RON 149,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 508,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,68 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,68 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,12 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,69 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,9 K RON (0.7%)
Active circulante276,2 K RON (99.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe255,7 K RON
Numerar20,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,87
Durata încasare (zile) 196

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
36,9%
Marjă netă
31,3%
ROA
53,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 19,1 K RON 18,5 K RON 103,3%
2022 67,8 K RON 171,1 K RON 39,6%
2023 43,3 K RON 257,7 K RON 16,8%
2024 182,2 K RON 146,4 K RON 124,4%
2025 164,5 K RON 278,1 K RON 59,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

90
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 225,2 K RON 298,8 K RON 177,8 K RON 477,4 K RON ▲ 168,5%
Rezultat net −804 RON 103,9 K RON 111,1 K RON −36,0 K RON 149,3 K RON ▲ 515,2%
Total active 18,5 K RON 171,1 K RON 257,7 K RON 146,4 K RON 278,1 K RON ▲ 89,9%
Capitaluri proprii −604 RON 103,3 K RON 214,4 K RON −35,7 K RON 113,6 K RON ▲ 417,9%
Datorii totale 19,1 K RON 67,8 K RON 43,3 K RON 182,2 K RON 164,5 K RON ▼ 9,7%
Lichiditate curentă 0,97 2,52 5,96 0,80 1,68 ▲ 108,8%
Marjă netă (%) 46,13 37,20 -20,23 31,28 ▲ 254,6%
Scor bonitate 27 95 100 17 90 ▲ 429,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (149,3 K RON).
  • Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 508,1 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.

Publicitate