Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CRISTRAL FUN S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Arad, Oraş Sântana, 1 DECEMBRIE, 49, 317280
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 193.598 RON | 193.598 RON | 182.651 RON | 9.011 RON | 10.947 RON | 21.022 RON | 0 RON | 21.022 RON | −7.096 RON | 28.118 RON | 2.645 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2020 | 132.745 RON | 132.745 RON | 69.177 RON | 62.914 RON | 63.568 RON | 95.515 RON | 0 RON | 95.515 RON | 55.818 RON | 39.697 RON | 5.817 RON | 32.600 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 77.566 RON | 78.324 RON | 140.907 RON | −62.697 RON | −62.583 RON | 98.296 RON | 6.627 RON | 91.669 RON | −62.457 RON | 160.753 RON | 6.790 RON | 7.924 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 44.625 RON | 44.628 RON | 120.114 RON | −75.574 RON | −75.486 RON | 36.420 RON | 4.884 RON | 31.536 RON | −138.031 RON | 174.451 RON | 6.868 RON | 12.450 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 91.847 RON | 91.988 RON | 112.842 RON | −21.772 RON | −20.854 RON | 90.422 RON | 6.644 RON | 83.778 RON | −159.803 RON | 250.225 RON | 16.986 RON | 26.894 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 104.869 RON | 104.876 RON | 130.795 RON | −25.919 RON | −25.919 RON | 49.438 RON | 4.232 RON | 45.206 RON | −185.722 RON | 235.160 RON | 6.513 RON | 14.947 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 218.750 RON | 219.401 RON | 143.776 RON | 67.592 RON | 75.625 RON | 71.134 RON | 5.678 RON | 65.456 RON | −118.130 RON | 189.264 RON | 6.936 RON | 13.468 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5610 Restaurante
Lideri din domeniu
Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5621 — Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
Top format din 29 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−118.130 RON) — datoriile depășesc activele
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.35) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Grad ridicat de îndatorare: 266.1% din active finanțate din datorii
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 193,6 K RON | 132,7 K RON | 77,6 K RON | 44,6 K RON | 91,8 K RON | 104,9 K RON | 218,8 K RON |
| Venituri totale | 193,6 K RON | 132,7 K RON | 78,3 K RON | 44,6 K RON | 92,0 K RON | 104,9 K RON | 219,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 182,7 K RON | 69,2 K RON | 140,9 K RON | 120,1 K RON | 112,8 K RON | 130,8 K RON | 143,8 K RON |
| Rezultat net | 9,0 K RON | 62,9 K RON | −62,7 K RON | −75,6 K RON | −21,8 K RON | −25,9 K RON | 67,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 128,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,35 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,31 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,24 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 0,38 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 31,54 |
| Durata stocaj (zile) | 12 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 16,24 |
| Durata încasare (zile) | 23 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 28,1 K RON | 21,0 K RON | 133,8% |
| 2020 | 39,7 K RON | 95,5 K RON | 41,6% |
| 2021 | 160,8 K RON | 98,3 K RON | 163,5% |
| 2022 | 174,5 K RON | 36,4 K RON | 479,0% |
| 2023 | 250,2 K RON | 90,4 K RON | 276,7% |
| 2024 | 235,2 K RON | 49,4 K RON | 475,7% |
| 2025 | 189,3 K RON | 71,1 K RON | 266,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 193,6 K RON | 132,7 K RON | 77,6 K RON | 44,6 K RON | 91,8 K RON | 104,9 K RON | 218,8 K RON | ▲ 108,6% |
| Rezultat net | 9,0 K RON | 62,9 K RON | −62,7 K RON | −75,6 K RON | −21,8 K RON | −25,9 K RON | 67,6 K RON | ▲ 360,8% |
| Total active | 21,0 K RON | 95,5 K RON | 98,3 K RON | 36,4 K RON | 90,4 K RON | 49,4 K RON | 71,1 K RON | ▲ 43,9% |
| Capitaluri proprii | −7,1 K RON | 55,8 K RON | −62,5 K RON | −138,0 K RON | −159,8 K RON | −185,7 K RON | −118,1 K RON | ▲ 36,4% |
| Datorii totale | 28,1 K RON | 39,7 K RON | 160,8 K RON | 174,5 K RON | 250,2 K RON | 235,2 K RON | 189,3 K RON | ▼ 19,5% |
| Lichiditate curentă | 0,75 | 2,41 | 0,57 | 0,18 | 0,33 | 0,19 | 0,35 | ▲ 79,9% |
| Marjă netă (%) | 4,65 | 47,39 | -80,83 | -169,35 | -23,70 | -24,72 | 30,90 | ▲ 225,0% |
| Scor bonitate | 37 | 95 | 17 | 12 | 32 | 19 | 55 | ▲ 189,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (67,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Grad de îndatorare de 266.1% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
- •Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.