SEGMENTATION FAULT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Arad, Municipiul Arad, AUREL VLAICU, 11, 1, 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 5.864 RON | 5.864 RON | 2.088 RON | 3.600 RON | 3.776 RON | 4.176 RON | 0 RON | 4.176 RON | 4.000 RON | 176 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 33.113 RON | 34.069 RON | 9.303 RON | 23.891 RON | 24.766 RON | 24.582 RON | 4.492 RON | 20.090 RON | 24.371 RON | 211 RON | 0 RON | 989 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 46.253 RON | 46.264 RON | 8.115 RON | 36.761 RON | 38.149 RON | 61.831 RON | 6.858 RON | 54.973 RON | 61.132 RON | 699 RON | 0 RON | 20.991 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 136.276 RON | 136.384 RON | 31.094 RON | 88.018 RON | 105.290 RON | 168.271 RON | 5.223 RON | 163.048 RON | 149.150 RON | 19.121 RON | 0 RON | 135.175 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 30.228 RON | 30.228 RON | 34.362 RON | −4.134 RON | −4.134 RON | 168.963 RON | 10.148 RON | 158.815 RON | 145.016 RON | 23.947 RON | 0 RON | 135.101 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 1.095 RON | 1.095 RON | 14.131 RON | −13.036 RON | −13.036 RON | 149.979 RON | 3.597 RON | 146.382 RON | 131.979 RON | 18.000 RON | 0 RON | 145.640 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 2640 Fabricarea produselor electronice de larg consum
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
Lideri din domeniu
Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 275 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−13.036 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,9 K RON | 33,1 K RON | 46,3 K RON | 136,3 K RON | 30,2 K RON | 1,1 K RON |
| Venituri totale | 5,9 K RON | 34,1 K RON | 46,3 K RON | 136,4 K RON | 30,2 K RON | 1,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 2,1 K RON | 9,3 K RON | 8,1 K RON | 31,1 K RON | 34,4 K RON | 14,1 K RON |
| Rezultat net | 3,6 K RON | 23,9 K RON | 36,8 K RON | 88,0 K RON | −4,1 K RON | −13,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 47,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8,13 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 8,13 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,04 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 8,33 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,01 |
| Durata încasare (zile) | 48.547 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 176 RON | 4,2 K RON | 4,2% |
| 2021 | 211 RON | 24,6 K RON | 0,9% |
| 2022 | 699 RON | 61,8 K RON | 1,1% |
| 2023 | 19,1 K RON | 168,3 K RON | 11,4% |
| 2024 | 23,9 K RON | 169,0 K RON | 14,2% |
| 2025 | 18,0 K RON | 150,0 K RON | 12,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,9 K RON | 33,1 K RON | 46,3 K RON | 136,3 K RON | 30,2 K RON | 1,1 K RON | ▼ 96,4% |
| Rezultat net | 3,6 K RON | 23,9 K RON | 36,8 K RON | 88,0 K RON | −4,1 K RON | −13,0 K RON | ▼ 215,3% |
| Total active | 4,2 K RON | 24,6 K RON | 61,8 K RON | 168,3 K RON | 169,0 K RON | 150,0 K RON | ▼ 11,2% |
| Capitaluri proprii | 4,0 K RON | 24,4 K RON | 61,1 K RON | 149,2 K RON | 145,0 K RON | 132,0 K RON | ▼ 9,0% |
| Datorii totale | 176 RON | 211 RON | 699 RON | 19,1 K RON | 23,9 K RON | 18,0 K RON | ▼ 24,8% |
| Lichiditate curentă | 23,73 | 95,21 | 78,65 | 8,53 | 6,63 | 8,13 | ▲ 22,6% |
| Marjă netă (%) | 61,39 | 72,15 | 79,48 | 64,59 | -13,68 | -1.190,50 | ▼ 8.602,5% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | 95 | 57 | 64 | ▲ 12,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2020, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (8.13), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 64/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 47,9 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.