Publicitate

ZENO CONFORT CARS S.R.L.

CUI: 41387738 J21/529/2019 SRL Ialomiţa, Municipiul Slobozia
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41387738
Cod înmatriculare J21/529/2019
EUID ROONRC.J21/529/2019
Data înmatriculării 2019-07-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Ialomiţa, Municipiul Slobozia, MATEI BASARAB, 38B, A, 2, 9

Țară: România
Județ: Ialomiţa
Localitate: Municipiul Slobozia
Stradă: MATEI BASARAB
Bloc: 38B
Scară: A
Etaj: 2
Apartament: 9

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 11.400 RON 13.771 RON 5.372 RON 8.057 RON 8.399 RON 162.276 RON 111.418 RON 50.858 RON 8.257 RON 342 RON 0 RON 39.102 RON 153.677 RON 0 RON 0
2020 24.000 RON 94.706 RON 87.055 RON 7.435 RON 7.651 RON 97.549 RON 82.971 RON 14.578 RON 7.675 RON 6.903 RON 0 RON 491 RON 82.971 RON 0 RON 1
2021 0 RON 28.447 RON 35.312 RON −6.865 RON −6.865 RON 61.960 RON 54.524 RON 7.436 RON 810 RON 6.626 RON 0 RON 510 RON 54.524 RON 0 RON 1
2022 91.294 RON 119.741 RON 115.631 RON 2.243 RON 4.110 RON 43.100 RON 26.075 RON 17.025 RON 3.053 RON 13.971 RON 0 RON 892 RON 26.076 RON 0 RON 1
2023 420.408 RON 446.787 RON 315.810 RON 126.854 RON 130.977 RON 264.928 RON 81.057 RON 183.871 RON 127.094 RON 137.834 RON 0 RON 120.078 RON 0 RON 0 RON 1
2024 357.914 RON 357.914 RON 307.618 RON 44.059 RON 50.296 RON 164.793 RON 59.167 RON 105.626 RON 44.300 RON 123.483 RON 756 RON 76.541 RON 0 RON 2.990 RON 1
2025 351.438 RON 359.772 RON 324.867 RON 29.967 RON 34.905 RON 165.378 RON 17.719 RON 147.659 RON 30.208 RON 140.618 RON 0 RON 96.615 RON 0 RON 5.448 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

GEORGESCU FLORIAN-ZENO
administrator
Ialomiţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 10 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Grad ridicat de îndatorare: 85% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
351,4 K RON
Rezultat Net 2025
30,0 K RON
Total Active 2025
165,4 K RON
Scor Bonitate
62/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 62/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 11,4 K RON 24,0 K RON 0 RON 91,3 K RON 420,4 K RON 357,9 K RON 351,4 K RON
Venituri totale 13,8 K RON 94,7 K RON 28,4 K RON 119,7 K RON 446,8 K RON 357,9 K RON 359,8 K RON
Cheltuieli totale 5,4 K RON 87,1 K RON 35,3 K RON 115,6 K RON 315,8 K RON 307,6 K RON 324,9 K RON
Rezultat net 8,1 K RON 7,4 K RON −6,9 K RON 2,2 K RON 126,9 K RON 44,1 K RON 30,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 480,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,05 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,05 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,36 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,18 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate17,7 K RON (10.7%)
Active circulante147,7 K RON (89.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe96,6 K RON
Numerar51,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 3,64
Durata încasare (zile) 100

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
9,9%
Marjă netă
8,5%
ROA
18,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 342 RON 162,3 K RON 0,2%
2020 6,9 K RON 97,5 K RON 7,1%
2021 6,6 K RON 62,0 K RON 10,7%
2022 14,0 K RON 43,1 K RON 32,4%
2023 137,8 K RON 264,9 K RON 52,0%
2024 123,5 K RON 164,8 K RON 74,9%
2025 140,6 K RON 165,4 K RON 85,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

62
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 11,4 K RON 24,0 K RON 0 RON 91,3 K RON 420,4 K RON 357,9 K RON 351,4 K RON ▼ 1,8%
Rezultat net 8,1 K RON 7,4 K RON −6,9 K RON 2,2 K RON 126,9 K RON 44,1 K RON 30,0 K RON ▼ 32,0%
Total active 162,3 K RON 97,5 K RON 62,0 K RON 43,1 K RON 264,9 K RON 164,8 K RON 165,4 K RON ▲ 0,4%
Capitaluri proprii 8,3 K RON 7,7 K RON 810 RON 3,1 K RON 127,1 K RON 44,3 K RON 30,2 K RON ▼ 31,8%
Datorii totale 342 RON 6,9 K RON 6,6 K RON 14,0 K RON 137,8 K RON 123,5 K RON 140,6 K RON ▲ 13,9%
Lichiditate curentă 148,71 2,11 1,12 1,22 1,33 0,86 1,05 ▲ 22,8%
Marjă netă (%) 70,68 30,98 2,46 30,17 12,31 8,53 ▼ 30,7%
Scor bonitate 70 70 33 58 85 53 62 ▲ 17,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (30,0 K RON).
  • Scorul de bonitate de 62/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 480,7 K RON.

Riscuri identificate

  • Grad de îndatorare de 85% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate