TRANSMIM SRL
Date generale
Adresă
România, Ialomiţa, Municipiul Slobozia, SOS.BUCURESTI-CONSTANTA, 920100, km 2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 3.765.993 RON | 3.605.558 RON | 3.688.899 RON | −95.635 RON | −83.341 RON | 15.486.908 RON | 12.760.286 RON | 2.726.622 RON | 12.852.844 RON | 2.572.274 RON | 1.728.799 RON | 888.123 RON | 0 RON | 2.975 RON | 0 |
| 2024 | 3.308.762 RON | 3.793.657 RON | 3.597.699 RON | 195.129 RON | 195.958 RON | 15.211.515 RON | 12.365.825 RON | 2.845.690 RON | 13.047.973 RON | 2.101.701 RON | 1.989.472 RON | 804.435 RON | 0 RON | 2.924 RON | 0 |
| 2025 | 3.010.467 RON | 3.492.700 RON | 3.457.375 RON | 8.528 RON | 35.325 RON | 14.718.334 RON | 11.999.510 RON | 2.718.824 RON | 13.056.501 RON | 1.600.056 RON | 1.936.383 RON | 701.230 RON | 0 RON | 2.988 RON | 9 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (36)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
- 2363 Fabricarea betonului
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4520 Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5139 Comerţ cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi şi tutun
- 5210 Depozitări
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8292 Activități de ambalare
Lideri din domeniu
Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4639 — Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 16 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,77 M RON | 3,31 M RON | 3,01 M RON |
| Venituri totale | 3,61 M RON | 3,79 M RON | 3,49 M RON |
| Cheltuieli totale | 3,69 M RON | 3,60 M RON | 3,46 M RON |
| Rezultat net | −95,6 K RON | 195,1 K RON | 8,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,61 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,70 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,49 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,05 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 9,20 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,55 |
| Durata stocaj (zile) | 235 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,29 |
| Durata încasare (zile) | 85 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 2,57 M RON | 15,49 M RON | 16,6% |
| 2024 | 2,10 M RON | 15,21 M RON | 13,8% |
| 2025 | 1,60 M RON | 14,72 M RON | 10,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,77 M RON | 3,31 M RON | 3,01 M RON | ▼ 9,0% |
| Rezultat net | −95,6 K RON | 195,1 K RON | 8,5 K RON | ▼ 95,6% |
| Total active | 15,49 M RON | 15,21 M RON | 14,72 M RON | ▼ 3,2% |
| Capitaluri proprii | 12,85 M RON | 13,05 M RON | 13,06 M RON | ▲ 0,1% |
| Datorii totale | 2,57 M RON | 2,10 M RON | 1,60 M RON | ▼ 23,9% |
| Lichiditate curentă | 1,06 | 1,35 | 1,70 | ▲ 25,5% |
| Marjă netă (%) | -2,54 | 5,90 | 0,28 | ▼ 95,3% |
| Scor bonitate | 54 | 80 | 72 | ▼ 10,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (8,5 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.