Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CONTABLEX FIN S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ialomiţa, Municipiul Slobozia, TRAIAN, 55, 920083
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 75.945 RON | 76.850 RON | 33.574 RON | 40.997 RON | 43.276 RON | 103.185 RON | 51.819 RON | 51.366 RON | 65.857 RON | 31.503 RON | 0 RON | 12.100 RON | 5.825 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 66.000 RON | 67.622 RON | 31.963 RON | 33.981 RON | 35.659 RON | 107.658 RON | 37.357 RON | 70.301 RON | 73.337 RON | 30.116 RON | 0 RON | 57.501 RON | 4.205 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 60.650 RON | 62.271 RON | 39.798 RON | 20.835 RON | 22.473 RON | 85.882 RON | 22.896 RON | 62.986 RON | 67.172 RON | 16.125 RON | 0 RON | 41.250 RON | 2.585 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 66.300 RON | 66.301 RON | 33.508 RON | 30.871 RON | 32.793 RON | 55.909 RON | 19.798 RON | 36.111 RON | 31.112 RON | 22.212 RON | 265 RON | 32.250 RON | 2.585 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 71.370 RON | 72.336 RON | 23.454 RON | 42.000 RON | 48.882 RON | 84.854 RON | 14.121 RON | 70.733 RON | 55.612 RON | 29.242 RON | 1 RON | 53.050 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 121.950 RON | 121.958 RON | 21.772 RON | 84.241 RON | 100.186 RON | 101.252 RON | 8.481 RON | 92.771 RON | 84.482 RON | 16.770 RON | 0 RON | 5.300 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 92.700 RON | 97.517 RON | 26.660 RON | 59.419 RON | 70.857 RON | 102.338 RON | 2.840 RON | 99.498 RON | 59.660 RON | 42.678 RON | 312 RON | 96.968 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Ialomiţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6920 — Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Top format din 123 companii din județul Ialomiţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 75,9 K RON | 66,0 K RON | 60,7 K RON | 66,3 K RON | 71,4 K RON | 122,0 K RON | 92,7 K RON |
| Venituri totale | 76,9 K RON | 67,6 K RON | 62,3 K RON | 66,3 K RON | 72,3 K RON | 122,0 K RON | 97,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 33,6 K RON | 32,0 K RON | 39,8 K RON | 33,5 K RON | 23,5 K RON | 21,8 K RON | 26,7 K RON |
| Rezultat net | 41,0 K RON | 34,0 K RON | 20,8 K RON | 30,9 K RON | 42,0 K RON | 84,2 K RON | 59,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 104,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,33 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,32 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,05 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,40 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 297,12 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,96 |
| Durata încasare (zile) | 382 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 31,5 K RON | 103,2 K RON | 30,5% |
| 2020 | 30,1 K RON | 107,7 K RON | 28,0% |
| 2021 | 16,1 K RON | 85,9 K RON | 18,8% |
| 2022 | 22,2 K RON | 55,9 K RON | 39,7% |
| 2023 | 29,2 K RON | 84,9 K RON | 34,5% |
| 2024 | 16,8 K RON | 101,3 K RON | 16,6% |
| 2025 | 42,7 K RON | 102,3 K RON | 41,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 75,9 K RON | 66,0 K RON | 60,7 K RON | 66,3 K RON | 71,4 K RON | 122,0 K RON | 92,7 K RON | ▼ 24,0% |
| Rezultat net | 41,0 K RON | 34,0 K RON | 20,8 K RON | 30,9 K RON | 42,0 K RON | 84,2 K RON | 59,4 K RON | ▼ 29,5% |
| Total active | 103,2 K RON | 107,7 K RON | 85,9 K RON | 55,9 K RON | 84,9 K RON | 101,3 K RON | 102,3 K RON | ▲ 1,1% |
| Capitaluri proprii | 65,9 K RON | 73,3 K RON | 67,2 K RON | 31,1 K RON | 55,6 K RON | 84,5 K RON | 59,7 K RON | ▼ 29,4% |
| Datorii totale | 31,5 K RON | 30,1 K RON | 16,1 K RON | 22,2 K RON | 29,2 K RON | 16,8 K RON | 42,7 K RON | ▲ 154,5% |
| Lichiditate curentă | 1,63 | 2,33 | 3,91 | 1,63 | 2,42 | 5,53 | 2,33 | ▼ 57,9% |
| Marjă netă (%) | 53,98 | 51,49 | 34,35 | 46,56 | 58,85 | 69,08 | 64,10 | ▼ 7,2% |
| Scor bonitate | 82 | 87 | 87 | 90 | 100 | 100 | 80 | ▼ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (59,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.33), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 104,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.