MUMY-ART SRL
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Lunca Cetăţuii, Comuna Ciurea, 707085
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 453.604 RON | 449.640 RON | 532.095 RON | −86.992 RON | −82.455 RON | 908.964 RON | 3.443 RON | 905.521 RON | 620.914 RON | 288.050 RON | 389.132 RON | 465.830 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 185.687 RON | 251.884 RON | 287.573 RON | −38.279 RON | −35.689 RON | 855.783 RON | 2.718 RON | 853.065 RON | 582.635 RON | 273.148 RON | 358.170 RON | 470.564 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 118.403 RON | 128.306 RON | 243.627 RON | −116.565 RON | −115.321 RON | 694.685 RON | 1.993 RON | 692.692 RON | 466.070 RON | 228.615 RON | 334.353 RON | 346.972 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
- 1814 Legătorie și servicii conexe
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4789 Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 5819 Alte activități de editare
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7410 Activităţi de design specializat
- 7420 Activități fotografice
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
3299 — Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Top format din 54 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−116.565 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 453,6 K RON | 185,7 K RON | 118,4 K RON |
| Venituri totale | 449,6 K RON | 251,9 K RON | 128,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 532,1 K RON | 287,6 K RON | 243,6 K RON |
| Rezultat net | −87,0 K RON | −38,3 K RON | −116,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −82,6 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,03 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,57 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,05 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,04 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,35 |
| Durata stocaj (zile) | 1.031 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,34 |
| Durata încasare (zile) | 1.070 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 288,1 K RON | 909,0 K RON | 31,7% |
| 2024 | 273,1 K RON | 855,8 K RON | 31,9% |
| 2025 | 228,6 K RON | 694,7 K RON | 32,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 453,6 K RON | 185,7 K RON | 118,4 K RON | ▼ 36,2% |
| Rezultat net | −87,0 K RON | −38,3 K RON | −116,6 K RON | ▼ 204,5% |
| Total active | 909,0 K RON | 855,8 K RON | 694,7 K RON | ▼ 18,8% |
| Capitaluri proprii | 620,9 K RON | 582,6 K RON | 466,1 K RON | ▼ 20,0% |
| Datorii totale | 288,1 K RON | 273,1 K RON | 228,6 K RON | ▼ 16,3% |
| Lichiditate curentă | 3,14 | 3,12 | 3,03 | ▼ 3,0% |
| Marjă netă (%) | -19,18 | -20,61 | -98,45 | ▼ 377,7% |
| Scor bonitate | 64 | 64 | 57 | ▼ 10,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (3.03), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.