ART DECO PLAST S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Municipiul Iaşi, ETERNITATE, 58, Corp C2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 453.649 RON | 454.366 RON | 627.148 RON | −177.326 RON | −172.782 RON | 62.829 RON | 166.004 RON | −103.175 RON | −536.613 RON | 599.442 RON | 0 RON | −145.199 RON | 0 RON | 0 RON | 11 |
| 2024 | 355.051 RON | 386.294 RON | 701.944 RON | −321.839 RON | −315.650 RON | −25.543 RON | 120.365 RON | −145.908 RON | −858.452 RON | 832.909 RON | 0 RON | −151.665 RON | 0 RON | 0 RON | 10 |
| 2025 | 438.222 RON | 438.363 RON | 616.673 RON | −186.910 RON | −178.310 RON | −45.143 RON | 78.543 RON | −123.686 RON | −1.045.362 RON | 1.000.219 RON | 67 RON | −133.261 RON | 0 RON | 0 RON | 9 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 1330 Finisarea materialelor textile
- 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
- 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a.
- 1412 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
- 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
- 1414 Fabricarea de articole de lenjerie de corp
- 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte şi accesorii n.c.a.
- 2222 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
- 2229 Fabricarea altor produse din material plastic
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 9609 Alte activităţi de servicii n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
3299 — Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Top format din 54 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−1.045.362 RON) — risc de insolvență tehnică
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (-0.12) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−186.910 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 453,6 K RON | 355,1 K RON | 438,2 K RON |
| Venituri totale | 454,4 K RON | 386,3 K RON | 438,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 627,1 K RON | 701,9 K RON | 616,7 K RON |
| Rezultat net | −177,3 K RON | −321,8 K RON | −186,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 400,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | -0,12 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | -0,12 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | -0,05 | ≥ 1 | Slab |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6.540,63 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 599,4 K RON | 62,8 K RON | 954,1% |
| 2024 | 832,9 K RON | −25,5 K RON | – |
| 2025 | 1,00 M RON | −45,1 K RON | – |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 453,6 K RON | 355,1 K RON | 438,2 K RON | ▲ 23,4% |
| Rezultat net | −177,3 K RON | −321,8 K RON | −186,9 K RON | ▲ 41,9% |
| Total active | 62,8 K RON | −25,5 K RON | −45,1 K RON | ▼ 76,7% |
| Capitaluri proprii | −536,6 K RON | −858,5 K RON | −1,05 M RON | ▼ 21,8% |
| Datorii totale | 599,4 K RON | 832,9 K RON | 1,00 M RON | ▲ 20,1% |
| Lichiditate curentă | -0,17 | -0,18 | -0,12 | ▲ 29,4% |
| Marjă netă (%) | -39,09 | -90,65 | -42,65 | ▲ 53,0% |
| Scor bonitate | 19 | 15 | 35 | ▲ 133,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (35/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.