Publicitate

ONEST AXA MANAGEMENT SRL

CUI: 27957680 J22/141/2011 SRL Iaşi, Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 27957680
Cod înmatriculare J22/141/2011
EUID ROONRC.J22/141/2011
Data înmatriculării 2011-01-28
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 15 ani
Salariați (2025) 13 angajați

Adresă

România, Iaşi, Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Fundac BRĂDET, 2, 707410

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului
Sector: 0
Stradă: Fundac BRĂDET
Număr: 2
Cod poștal: 707410

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.485.497 RON 1.547.487 RON 1.249.584 RON 283.839 RON 297.903 RON 1.419.987 RON 1.105.886 RON 314.101 RON 756.516 RON 621.018 RON 167.355 RON 46.717 RON 54.625 RON 12.172 RON 7
2024 2.393.095 RON 2.427.126 RON 2.323.363 RON 85.309 RON 103.763 RON 1.813.284 RON 1.575.356 RON 237.928 RON 841.825 RON 931.084 RON 189.834 RON 41.284 RON 40.375 RON 0 RON 12
2025 2.612.507 RON 2.762.186 RON 2.548.707 RON 202.168 RON 213.479 RON 2.081.608 RON 1.663.359 RON 418.249 RON 1.043.993 RON 1.019.969 RON 119.111 RON 53.386 RON 26.125 RON 8.479 RON 13

Reprezentanți și administratori (1)

BURAGA FĂNICĂ
administrator
Neamţ, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (21)

Lideri din domeniu

Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 46 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.41) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
2,61 M RON
Rezultat Net 2025
202,2 K RON
Total Active 2025
2,08 M RON
Scor Bonitate
73/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 73/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,49 M RON 2,39 M RON 2,61 M RON
Venituri totale 1,55 M RON 2,43 M RON 2,76 M RON
Cheltuieli totale 1,25 M RON 2,32 M RON 2,55 M RON
Rezultat net 283,8 K RON 85,3 K RON 202,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,29 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,41 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,29 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,24 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 2,04 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,66 M RON (79.9%)
Active circulante418,2 K RON (20.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri119,1 K RON
Creanțe53,4 K RON
Numerar245,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 21,93
Durata stocaj (zile) 17
Rotație creanțe (ori/an) 48,94
Durata încasare (zile) 8

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
8,2%
Marjă netă
7,7%
ROA
9,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 621,0 K RON 1,42 M RON 43,7%
2024 931,1 K RON 1,81 M RON 51,4%
2025 1,02 M RON 2,08 M RON 49,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

73
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,49 M RON 2,39 M RON 2,61 M RON ▲ 9,2%
Rezultat net 283,8 K RON 85,3 K RON 202,2 K RON ▲ 137,0%
Total active 1,42 M RON 1,81 M RON 2,08 M RON ▲ 14,8%
Capitaluri proprii 756,5 K RON 841,8 K RON 1,04 M RON ▲ 24,0%
Datorii totale 621,0 K RON 931,1 K RON 1,02 M RON ▲ 9,5%
Lichiditate curentă 0,51 0,26 0,41 ▲ 60,5%
Marjă netă (%) 19,11 3,56 7,74 ▲ 117,4%
Scor bonitate 70 50 73 ▲ 46,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (202,2 K RON).
  • Scorul de bonitate de 73/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,29 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate