BROCBALK S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Municipiul Iaşi, GARABET IBRĂILEANU, 8, 6, D, 2, parter
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 10.385 RON | 10.394 RON | 7.187 RON | 2.895 RON | 3.207 RON | 13.401 RON | 3.891 RON | 9.510 RON | 3.095 RON | 10.306 RON | 5.686 RON | 1.410 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 22.802 RON | 22.851 RON | 17.896 RON | 4.266 RON | 4.955 RON | 15.271 RON | 2.557 RON | 12.714 RON | 7.361 RON | 7.910 RON | 4.833 RON | 993 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 12.200 RON | 12.219 RON | 10.870 RON | 692 RON | 1.349 RON | 13.843 RON | 1.222 RON | 12.621 RON | 8.053 RON | 5.790 RON | 5.559 RON | 1.370 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 17.256 RON | 17.260 RON | 14.356 RON | 1.603 RON | 2.904 RON | 16.952 RON | 0 RON | 16.952 RON | 10.368 RON | 6.584 RON | 4.585 RON | 683 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 5.797 RON | 5.809 RON | 8.122 RON | −2.511 RON | −2.313 RON | 9.626 RON | 0 RON | 9.626 RON | 7.857 RON | 1.769 RON | 4.915 RON | 1.533 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 730 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−2.511 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10,4 K RON | 22,8 K RON | 12,2 K RON | 17,3 K RON | 5,8 K RON |
| Venituri totale | 10,4 K RON | 22,9 K RON | 12,2 K RON | 17,3 K RON | 5,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 7,2 K RON | 17,9 K RON | 10,9 K RON | 14,4 K RON | 8,1 K RON |
| Rezultat net | 2,9 K RON | 4,3 K RON | 692 RON | 1,6 K RON | −2,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 9,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,44 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,66 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,80 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,44 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,18 |
| Durata stocaj (zile) | 310 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,78 |
| Durata încasare (zile) | 97 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 10,3 K RON | 13,4 K RON | 76,9% |
| 2022 | 7,9 K RON | 15,3 K RON | 51,8% |
| 2023 | 5,8 K RON | 13,8 K RON | 41,8% |
| 2024 | 6,6 K RON | 17,0 K RON | 38,8% |
| 2025 | 1,8 K RON | 9,6 K RON | 18,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10,4 K RON | 22,8 K RON | 12,2 K RON | 17,3 K RON | 5,8 K RON | ▼ 66,4% |
| Rezultat net | 2,9 K RON | 4,3 K RON | 692 RON | 1,6 K RON | −2,5 K RON | ▼ 256,6% |
| Total active | 13,4 K RON | 15,3 K RON | 13,8 K RON | 17,0 K RON | 9,6 K RON | ▼ 43,2% |
| Capitaluri proprii | 3,1 K RON | 7,4 K RON | 8,1 K RON | 10,4 K RON | 7,9 K RON | ▼ 24,2% |
| Datorii totale | 10,3 K RON | 7,9 K RON | 5,8 K RON | 6,6 K RON | 1,8 K RON | ▼ 73,1% |
| Lichiditate curentă | 0,92 | 1,61 | 2,18 | 2,57 | 5,44 | ▲ 111,3% |
| Marjă netă (%) | 27,88 | 18,71 | 5,67 | 9,29 | -43,32 | ▼ 566,3% |
| Scor bonitate | 60 | 90 | 82 | 95 | 64 | ▼ 32,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2021, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (5.44), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 64/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 9,3 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.