Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ARHIVOLTA STUDIO DE ARHITECTURĂ S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Municipiul Iaşi, Ştefan cel Mare şi Sfânt, 26, MANSARDĂ, CAMERA 10
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 76.669 RON | 97.798 RON | 45.842 RON | 51.189 RON | 51.956 RON | 204.210 RON | 68.292 RON | 135.918 RON | 51.389 RON | 17.948 RON | 0 RON | 71.794 RON | 134.873 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 81.509 RON | 208.906 RON | 190.069 RON | 17.865 RON | 18.837 RON | 164.349 RON | 58.728 RON | 105.621 RON | 69.254 RON | 38.654 RON | 26.434 RON | 29.020 RON | 56.441 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 189.508 RON | 266.872 RON | 235.417 RON | 29.699 RON | 31.455 RON | 183.121 RON | 25.806 RON | 157.315 RON | 98.953 RON | 58.863 RON | 36.741 RON | 65.600 RON | 25.305 RON | 0 RON | 4 |
| 2022 | 337.150 RON | 573.572 RON | 441.886 RON | 128.820 RON | 131.686 RON | 359.346 RON | 7.679 RON | 351.667 RON | 227.773 RON | 125.312 RON | 231.731 RON | 62.995 RON | 6.261 RON | 0 RON | 5 |
| 2023 | 1.094.040 RON | 920.456 RON | 635.874 RON | 275.283 RON | 284.582 RON | 737.556 RON | 6.741 RON | 730.815 RON | 503.056 RON | 230.318 RON | 56.812 RON | 222.508 RON | 4.182 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 699.724 RON | 853.266 RON | 769.117 RON | 68.571 RON | 84.149 RON | 695.797 RON | 29.061 RON | 666.736 RON | 528.692 RON | 163.836 RON | 234.384 RON | 60.432 RON | 3.269 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 728.122 RON | 682.111 RON | 665.877 RON | 4.083 RON | 16.234 RON | 790.412 RON | 28.023 RON | 762.389 RON | 532.775 RON | 255.280 RON | 199.826 RON | 193.185 RON | 2.357 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (18)
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7410 Activităţi de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8552 Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7111 — Activități de arhitectură
Top format din 305 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 76,7 K RON | 81,5 K RON | 189,5 K RON | 337,2 K RON | 1,09 M RON | 699,7 K RON | 728,1 K RON |
| Venituri totale | 97,8 K RON | 208,9 K RON | 266,9 K RON | 573,6 K RON | 920,5 K RON | 853,3 K RON | 682,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 45,8 K RON | 190,1 K RON | 235,4 K RON | 441,9 K RON | 635,9 K RON | 769,1 K RON | 665,9 K RON |
| Rezultat net | 51,2 K RON | 17,9 K RON | 29,7 K RON | 128,8 K RON | 275,3 K RON | 68,6 K RON | 4,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,04 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,99 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,20 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,45 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,10 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,64 |
| Durata stocaj (zile) | 100 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,77 |
| Durata încasare (zile) | 97 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 17,9 K RON | 204,2 K RON | 8,8% |
| 2020 | 38,7 K RON | 164,3 K RON | 23,5% |
| 2021 | 58,9 K RON | 183,1 K RON | 32,1% |
| 2022 | 125,3 K RON | 359,3 K RON | 34,9% |
| 2023 | 230,3 K RON | 737,6 K RON | 31,2% |
| 2024 | 163,8 K RON | 695,8 K RON | 23,6% |
| 2025 | 255,3 K RON | 790,4 K RON | 32,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 76,7 K RON | 81,5 K RON | 189,5 K RON | 337,2 K RON | 1,09 M RON | 699,7 K RON | 728,1 K RON | ▲ 4,1% |
| Rezultat net | 51,2 K RON | 17,9 K RON | 29,7 K RON | 128,8 K RON | 275,3 K RON | 68,6 K RON | 4,1 K RON | ▼ 94,0% |
| Total active | 204,2 K RON | 164,3 K RON | 183,1 K RON | 359,3 K RON | 737,6 K RON | 695,8 K RON | 790,4 K RON | ▲ 13,6% |
| Capitaluri proprii | 51,4 K RON | 69,3 K RON | 99,0 K RON | 227,8 K RON | 503,1 K RON | 528,7 K RON | 532,8 K RON | ▲ 0,8% |
| Datorii totale | 17,9 K RON | 38,7 K RON | 58,9 K RON | 125,3 K RON | 230,3 K RON | 163,8 K RON | 255,3 K RON | ▲ 55,8% |
| Lichiditate curentă | 7,57 | 2,73 | 2,67 | 2,81 | 3,17 | 4,07 | 2,99 | ▼ 26,6% |
| Marjă netă (%) | 66,77 | 21,92 | 15,67 | 38,21 | 25,16 | 9,80 | 0,56 | ▼ 94,3% |
| Scor bonitate | 77 | 82 | 95 | 100 | 100 | 82 | 77 | ▼ 6,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.99), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,04 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.