Publicitate

PALAS 1 SRL

CUI: 22476820 J22/2680/2007 SRL Iaşi, Municipiul Iaşi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 22476820
Cod înmatriculare J22/2680/2007
EUID ROONRC.J22/2680/2007
Data înmatriculării 2007-09-27
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 19 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Iaşi, Municipiul Iaşi, PALAS, 7A, 1, clădirea A1, biroul A.b-38

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Municipiul Iaşi
Stradă: PALAS
Număr: 7A
Etaj: 1
Completare adresă: clădirea A1, biroul A.b-38

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 170.092.705 RON 173.733.486 RON 144.701.759 RON 25.084.647 RON 29.031.727 RON 980.360.926 RON 930.661.068 RON 49.699.858 RON 178.969.507 RON 733.690.214 RON 24.806 RON 20.728.546 RON 14.737.397 RON 563.789 RON 2
2024 180.882.659 RON 184.547.825 RON 152.870.945 RON 26.027.698 RON 31.676.880 RON 1.035.736.943 RON 981.633.632 RON 54.103.311 RON 274.040.514 RON 693.071.843 RON 39.280 RON 23.665.744 RON 15.652.723 RON 555.734 RON 2
2025 176.164.285 RON 188.099.118 RON 160.594.838 RON 21.595.961 RON 27.504.280 RON 1.652.633.292 RON 1.180.095.039 RON 472.538.253 RON 387.864.288 RON 1.260.801.962 RON 42.713 RON 27.168.863 RON 14.758.728 RON 10.791.686 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

IAŢCO RADU CONSTANTIN
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (34)

Lideri din domeniu

Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 702 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.37) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
176,16 M RON
Rezultat Net 2025
21,60 M RON
Total Active 2025
1.652,63 M RON
Scor Bonitate
55/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 55/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 170,09 M RON 180,88 M RON 176,16 M RON
Venituri totale 173,73 M RON 184,55 M RON 188,10 M RON
Cheltuieli totale 144,70 M RON 152,87 M RON 160,59 M RON
Rezultat net 25,08 M RON 26,03 M RON 21,60 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 181,78 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,37 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,37 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,35 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 1,31 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1.180,10 M RON (71.4%)
Active circulante472,54 M RON (28.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri42,7 K RON
Creanțe27,17 M RON
Numerar445,33 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 4.124,37
Durata stocaj (zile) 0
Rotație creanțe (ori/an) 6,48
Durata încasare (zile) 56

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
15,6%
Marjă netă
12,3%
ROA
1,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 733,69 M RON 980,36 M RON 74,8%
2024 693,07 M RON 1.035,74 M RON 66,9%
2025 1.260,80 M RON 1.652,63 M RON 76,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

55
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 170,09 M RON 180,88 M RON 176,16 M RON ▼ 2,6%
Rezultat net 25,08 M RON 26,03 M RON 21,60 M RON ▼ 17,0%
Total active 980,36 M RON 1.035,74 M RON 1.652,63 M RON ▲ 59,6%
Capitaluri proprii 178,97 M RON 274,04 M RON 387,86 M RON ▲ 41,5%
Datorii totale 733,69 M RON 693,07 M RON 1.260,80 M RON ▲ 81,9%
Lichiditate curentă 0,07 0,08 0,37 ▲ 379,9%
Marjă netă (%) 14,75 14,39 12,26 ▼ 14,8%
Scor bonitate 55 68 55 ▼ 19,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (21,60 M RON).
  • Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 181,78 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate