Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CSM REAL ESTATE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, MESTECĂNIŞ, 4A, C2, 2, 31, 707410
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 37.296 RON | 37.296 RON | 12.998 RON | 20.488 RON | 24.298 RON | 25.627 RON | 0 RON | 25.627 RON | 20.688 RON | 4.939 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 54.328 RON | 54.328 RON | 61.355 RON | −7.570 RON | −7.027 RON | 523 RON | 0 RON | 523 RON | −8.008 RON | 8.531 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 157.520 RON | 157.520 RON | 98.309 RON | 57.668 RON | 59.211 RON | 93.361 RON | 92.958 RON | 403 RON | 49.659 RON | 43.702 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6831 — Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
Top format din 319 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.01) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 37,3 K RON | 54,3 K RON | 157,5 K RON |
| Venituri totale | 37,3 K RON | 54,3 K RON | 157,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 13,0 K RON | 61,4 K RON | 98,3 K RON |
| Rezultat net | 20,5 K RON | −7,6 K RON | 57,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 203,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,01 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,01 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,14 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 4,9 K RON | 25,6 K RON | 19,3% |
| 2024 | 8,5 K RON | 523 RON | 1.631,2% |
| 2025 | 43,7 K RON | 93,4 K RON | 46,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 37,3 K RON | 54,3 K RON | 157,5 K RON | ▲ 189,9% |
| Rezultat net | 20,5 K RON | −7,6 K RON | 57,7 K RON | ▲ 861,8% |
| Total active | 25,6 K RON | 523 RON | 93,4 K RON | ▲ 17.751,1% |
| Capitaluri proprii | 20,7 K RON | −8,0 K RON | 49,7 K RON | ▲ 720,1% |
| Datorii totale | 4,9 K RON | 8,5 K RON | 43,7 K RON | ▲ 412,3% |
| Lichiditate curentă | 5,19 | 0,06 | 0,01 | ▼ 85,0% |
| Marjă netă (%) | 54,93 | -13,93 | 36,61 | ▲ 362,8% |
| Scor bonitate | 87 | 19 | 73 | ▲ 284,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (57,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 73/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 203,3 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.