Publicitate

POWERREC LLC S.R.L.

CUI: 41557824 J22/2781/2019 SRL Iaşi, Municipiul Iaşi
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41557824
Cod înmatriculare J22/2781/2019
EUID ROONRC.J22/2781/2019
Data înmatriculării 2019-08-26
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Iaşi, Municipiul Iaşi, PĂCURARI, 146 B, 1, 700522, camera 2

Țară: România
Județ: Iaşi
Localitate: Municipiul Iaşi
Stradă: PĂCURARI
Număr: 146 B
Etaj: 1
Cod poștal: 700522
Completare adresă: camera 2

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 158.721 RON 159.130 RON 127.019 RON 24.556 RON 32.111 RON 169.463 RON 2.529 RON 166.934 RON 167.892 RON 1.571 RON 83.160 RON 56.400 RON 0 RON 0 RON 1
2024 234.751 RON 234.254 RON 156.318 RON 62.641 RON 77.936 RON 159.874 RON 506 RON 159.368 RON 156.729 RON 3.145 RON 54.691 RON 50.502 RON 0 RON 0 RON 1
2025 172.642 RON 174.275 RON 138.885 RON 28.393 RON 35.390 RON 102.455 RON 0 RON 102.455 RON 100.120 RON 2.335 RON 39.225 RON 5.048 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

CORLADE-ANDREI ANDREI
administrator
Bacău, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (19)

Lideri din domeniu

Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 730 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
172,6 K RON
Rezultat Net 2025
28,4 K RON
Total Active 2025
102,5 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 158,7 K RON 234,8 K RON 172,6 K RON
Venituri totale 159,1 K RON 234,3 K RON 174,3 K RON
Cheltuieli totale 127,0 K RON 156,3 K RON 138,9 K RON
Rezultat net 24,6 K RON 62,6 K RON 28,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 202,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 43,88 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 27,08 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 24,92 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 43,88 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante102,5 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri39,2 K RON
Creanțe5,0 K RON
Numerar58,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 4,40
Durata stocaj (zile) 83
Rotație creanțe (ori/an) 34,20
Durata încasare (zile) 11

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
20,5%
Marjă netă
16,5%
ROA
27,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,6 K RON 169,5 K RON 0,9%
2024 3,1 K RON 159,9 K RON 2,0%
2025 2,3 K RON 102,5 K RON 2,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 158,7 K RON 234,8 K RON 172,6 K RON ▼ 26,5%
Rezultat net 24,6 K RON 62,6 K RON 28,4 K RON ▼ 54,7%
Total active 169,5 K RON 159,9 K RON 102,5 K RON ▼ 35,9%
Capitaluri proprii 167,9 K RON 156,7 K RON 100,1 K RON ▼ 36,1%
Datorii totale 1,6 K RON 3,1 K RON 2,3 K RON ▼ 25,8%
Lichiditate curentă 106,26 50,67 43,88 ▼ 13,4%
Marjă netă (%) 15,47 26,68 16,45 ▼ 38,3%
Scor bonitate 87 95 80 ▼ 15,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (28,4 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (43.88), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 202,6 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate