Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
LECLUYSE INTERNATIONAL S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Municipiul Iaşi, CHIŞINĂULUI, 6, 700181, hala nr. cad. 126.400, teren nr. cad. 126.313, 126.325 și 126.314
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 1.490 RON | −1.490 RON | −1.490 RON | 1.510 RON | 0 RON | 1.510 RON | −490 RON | 2.000 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 10.890 RON | 477.669 RON | −466.779 RON | −466.779 RON | 2.959.494 RON | 1.634.180 RON | 1.325.314 RON | −467.269 RON | 3.472.492 RON | 1.102.772 RON | 136.756 RON | 0 RON | 45.729 RON | 1 |
| 2021 | 2.179.853 RON | 2.321.599 RON | 1.510.605 RON | 792.740 RON | 810.994 RON | 6.070.017 RON | 1.701.420 RON | 4.368.597 RON | 325.471 RON | 5.778.969 RON | 3.855.074 RON | 218.862 RON | 0 RON | 34.423 RON | 8 |
| 2022 | 5.024.128 RON | 5.518.336 RON | 3.062.058 RON | 2.312.044 RON | 2.456.278 RON | 6.805.135 RON | 2.668.424 RON | 4.136.711 RON | 2.637.515 RON | 4.200.648 RON | 3.699.585 RON | 203.933 RON | 0 RON | 33.028 RON | 9 |
| 2023 | 5.980.314 RON | 6.242.237 RON | 3.223.768 RON | 2.607.222 RON | 3.018.469 RON | 6.755.643 RON | 2.723.175 RON | 4.032.468 RON | 5.244.737 RON | 1.545.889 RON | 3.154.116 RON | 216.638 RON | 0 RON | 34.983 RON | 10 |
| 2024 | 6.763.188 RON | 6.831.660 RON | 3.685.371 RON | 2.708.974 RON | 3.146.289 RON | 6.277.685 RON | 2.828.382 RON | 3.449.303 RON | 5.953.711 RON | 355.463 RON | 3.058.011 RON | 264.000 RON | 0 RON | 31.489 RON | 10 |
| 2025 | 7.204.309 RON | 7.341.301 RON | 3.880.901 RON | 2.985.778 RON | 3.460.400 RON | 7.914.555 RON | 2.659.884 RON | 5.254.671 RON | 7.689.489 RON | 226.192 RON | 2.566.083 RON | 1.499.076 RON | 0 RON | 1.126 RON | 12 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale vegetale împletite
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1629 — Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale vegetale împletite
Top format din 20 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 2,18 M RON | 5,02 M RON | 5,98 M RON | 6,76 M RON | 7,20 M RON |
| Venituri totale | 0 RON | 10,9 K RON | 2,32 M RON | 5,52 M RON | 6,24 M RON | 6,83 M RON | 7,34 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,5 K RON | 477,7 K RON | 1,51 M RON | 3,06 M RON | 3,22 M RON | 3,69 M RON | 3,88 M RON |
| Rezultat net | −1,5 K RON | −466,8 K RON | 792,7 K RON | 2,31 M RON | 2,61 M RON | 2,71 M RON | 2,99 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 9,44 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 23,23 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 11,89 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 5,26 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 34,99 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 2,81 |
| Durata stocaj (zile) | 130 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,81 |
| Durata încasare (zile) | 76 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,0 K RON | 1,5 K RON | 132,5% |
| 2020 | 3,47 M RON | 2,96 M RON | 117,3% |
| 2021 | 5,78 M RON | 6,07 M RON | 95,2% |
| 2022 | 4,20 M RON | 6,81 M RON | 61,7% |
| 2023 | 1,55 M RON | 6,76 M RON | 22,9% |
| 2024 | 355,5 K RON | 6,28 M RON | 5,7% |
| 2025 | 226,2 K RON | 7,91 M RON | 2,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 2,18 M RON | 5,02 M RON | 5,98 M RON | 6,76 M RON | 7,20 M RON | ▲ 6,5% |
| Rezultat net | −1,5 K RON | −466,8 K RON | 792,7 K RON | 2,31 M RON | 2,61 M RON | 2,71 M RON | 2,99 M RON | ▲ 10,2% |
| Total active | 1,5 K RON | 2,96 M RON | 6,07 M RON | 6,81 M RON | 6,76 M RON | 6,28 M RON | 7,91 M RON | ▲ 26,1% |
| Capitaluri proprii | −490 RON | −467,3 K RON | 325,5 K RON | 2,64 M RON | 5,24 M RON | 5,95 M RON | 7,69 M RON | ▲ 29,2% |
| Datorii totale | 2,0 K RON | 3,47 M RON | 5,78 M RON | 4,20 M RON | 1,55 M RON | 355,5 K RON | 226,2 K RON | ▼ 36,4% |
| Lichiditate curentă | 0,76 | 0,38 | 0,76 | 0,98 | 2,61 | 9,70 | 23,23 | ▲ 139,4% |
| Marjă netă (%) | – | – | 36,37 | 46,02 | 43,60 | 40,05 | 41,44 | ▲ 3,5% |
| Scor bonitate | 27 | 15 | 61 | 78 | 100 | 100 | 100 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,99 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (23.23), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 9,44 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.