Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NAND TECH ENGINEERING SOLUTIONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Prof. Petru Olteanu, 147 I, 707515
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 65.269 RON | 65.278 RON | 48.196 RON | 16.478 RON | 17.082 RON | 19.339 RON | 0 RON | 19.339 RON | 16.678 RON | 2.661 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 64.967 RON | 65.202 RON | 53.014 RON | 11.538 RON | 12.188 RON | 30.879 RON | 2.663 RON | 28.216 RON | 28.216 RON | 2.663 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 133.100 RON | 133.346 RON | 57.592 RON | 74.435 RON | 75.754 RON | 97.428 RON | 6.223 RON | 91.205 RON | 81.599 RON | 3.179 RON | 0 RON | 0 RON | 12.650 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 110.679 RON | 111.091 RON | 73.083 RON | 30.554 RON | 38.008 RON | 40.956 RON | 6.663 RON | 34.293 RON | 36.063 RON | 4.893 RON | 0 RON | 1.946 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 158.166 RON | 158.172 RON | 108.916 RON | 47.863 RON | 49.256 RON | 65.985 RON | 9.643 RON | 56.342 RON | 64.361 RON | 1.624 RON | 0 RON | 22.197 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 100.870 RON | 101.138 RON | 107.241 RON | −7.302 RON | −6.103 RON | 214.474 RON | 210.832 RON | 3.642 RON | 57.059 RON | 157.415 RON | 0 RON | 313 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (19)
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4651 Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software- ului
- 4652 Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
- 4676 Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 7211 Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
- 7219 Cercetare- dezvoltare în alte ştiinţe naturale şi inginerie
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9609 Alte activităţi de servicii n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6202 — Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
Top format din 124 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.02) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−7.302 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 65,3 K RON | 65,0 K RON | 133,1 K RON | 110,7 K RON | 158,2 K RON | 100,9 K RON |
| Venituri totale | 65,3 K RON | 65,2 K RON | 133,3 K RON | 111,1 K RON | 158,2 K RON | 101,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 48,2 K RON | 53,0 K RON | 57,6 K RON | 73,1 K RON | 108,9 K RON | 107,2 K RON |
| Rezultat net | 16,5 K RON | 11,5 K RON | 74,4 K RON | 30,6 K RON | 47,9 K RON | −7,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 149,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,02 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,02 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,36 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 322,27 |
| Durata încasare (zile) | 1 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 2,7 K RON | 19,3 K RON | 13,8% |
| 2021 | 2,7 K RON | 30,9 K RON | 8,6% |
| 2022 | 3,2 K RON | 97,4 K RON | 3,3% |
| 2023 | 4,9 K RON | 41,0 K RON | 12,0% |
| 2024 | 1,6 K RON | 66,0 K RON | 2,5% |
| 2025 | 157,4 K RON | 214,5 K RON | 73,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 65,3 K RON | 65,0 K RON | 133,1 K RON | 110,7 K RON | 158,2 K RON | 100,9 K RON | ▼ 36,2% |
| Rezultat net | 16,5 K RON | 11,5 K RON | 74,4 K RON | 30,6 K RON | 47,9 K RON | −7,3 K RON | ▼ 115,3% |
| Total active | 19,3 K RON | 30,9 K RON | 97,4 K RON | 41,0 K RON | 66,0 K RON | 214,5 K RON | ▲ 225,0% |
| Capitaluri proprii | 16,7 K RON | 28,2 K RON | 81,6 K RON | 36,1 K RON | 64,4 K RON | 57,1 K RON | ▼ 11,3% |
| Datorii totale | 2,7 K RON | 2,7 K RON | 3,2 K RON | 4,9 K RON | 1,6 K RON | 157,4 K RON | ▲ 9.593,0% |
| Lichiditate curentă | 7,27 | 10,60 | 28,69 | 7,01 | 34,69 | 0,02 | ▼ 99,9% |
| Marjă netă (%) | 25,25 | 17,76 | 55,92 | 27,61 | 30,26 | -7,24 | ▼ 123,9% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 100 | 80 | 100 | 25 | ▼ 75,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 149,0 K RON.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (25/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.