BRIGHT SUPPORT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Brăneşti, Comuna Brăneşti, VIOLETELOR, 65D, 77030, Mansardă, Biroul nr. 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 282.922 RON | 284.880 RON | 132.588 RON | 150.021 RON | 152.292 RON | 235.819 RON | 146.369 RON | 89.450 RON | 153.483 RON | 83.418 RON | 0 RON | 14.337 RON | 0 RON | 1.082 RON | 1 |
| 2020 | 273.874 RON | 276.529 RON | 118.787 RON | 155.649 RON | 157.742 RON | 273.245 RON | 103.872 RON | 169.373 RON | 219.659 RON | 54.885 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.299 RON | 1 |
| 2021 | 282.156 RON | 284.627 RON | 123.771 RON | 158.851 RON | 160.856 RON | 232.255 RON | 67.149 RON | 165.106 RON | 230.089 RON | 3.892 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1.726 RON | 1 |
| 2022 | 104.663 RON | 164.649 RON | 167.292 RON | −3.870 RON | −2.643 RON | 189.738 RON | 116.899 RON | 72.839 RON | 121.570 RON | 68.172 RON | 0 RON | 7.651 RON | 586 RON | 590 RON | 1 |
| 2023 | 207.481 RON | 209.596 RON | 136.835 RON | 71.011 RON | 72.761 RON | 134.869 RON | 68.838 RON | 66.031 RON | 88.582 RON | 47.472 RON | 0 RON | 22.410 RON | 0 RON | 1.185 RON | 1 |
| 2024 | 316.206 RON | 393.606 RON | 182.264 RON | 204.690 RON | 211.342 RON | 407.391 RON | 334.206 RON | 73.185 RON | 273.622 RON | 136.295 RON | 0 RON | 45.165 RON | 0 RON | 2.526 RON | 2 |
| 2025 | 293.253 RON | 305.811 RON | 301.640 RON | 121 RON | 4.171 RON | 353.122 RON | 229.064 RON | 124.058 RON | 254.244 RON | 98.878 RON | 0 RON | 4.453 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4617 — Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 81 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 282,9 K RON | 273,9 K RON | 282,2 K RON | 104,7 K RON | 207,5 K RON | 316,2 K RON | 293,3 K RON |
| Venituri totale | 284,9 K RON | 276,5 K RON | 284,6 K RON | 164,6 K RON | 209,6 K RON | 393,6 K RON | 305,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 132,6 K RON | 118,8 K RON | 123,8 K RON | 167,3 K RON | 136,8 K RON | 182,3 K RON | 301,6 K RON |
| Rezultat net | 150,0 K RON | 155,6 K RON | 158,9 K RON | −3,9 K RON | 71,0 K RON | 204,7 K RON | 121 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 257,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,25 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,25 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,44 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 3,57 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 65,86 |
| Durata încasare (zile) | 6 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 83,4 K RON | 235,8 K RON | 35,4% |
| 2020 | 54,9 K RON | 273,2 K RON | 20,1% |
| 2021 | 3,9 K RON | 232,3 K RON | 1,7% |
| 2022 | 68,2 K RON | 189,7 K RON | 35,9% |
| 2023 | 47,5 K RON | 134,9 K RON | 35,2% |
| 2024 | 136,3 K RON | 407,4 K RON | 33,5% |
| 2025 | 98,9 K RON | 353,1 K RON | 28,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 282,9 K RON | 273,9 K RON | 282,2 K RON | 104,7 K RON | 207,5 K RON | 316,2 K RON | 293,3 K RON | ▼ 7,3% |
| Rezultat net | 150,0 K RON | 155,6 K RON | 158,9 K RON | −3,9 K RON | 71,0 K RON | 204,7 K RON | 121 RON | ▼ 99,9% |
| Total active | 235,8 K RON | 273,2 K RON | 232,3 K RON | 189,7 K RON | 134,9 K RON | 407,4 K RON | 353,1 K RON | ▼ 13,3% |
| Capitaluri proprii | 153,5 K RON | 219,7 K RON | 230,1 K RON | 121,6 K RON | 88,6 K RON | 273,6 K RON | 254,2 K RON | ▼ 7,1% |
| Datorii totale | 83,4 K RON | 54,9 K RON | 3,9 K RON | 68,2 K RON | 47,5 K RON | 136,3 K RON | 98,9 K RON | ▼ 27,5% |
| Lichiditate curentă | 1,07 | 3,09 | 42,42 | 1,07 | 1,39 | 0,54 | 1,25 | ▲ 133,6% |
| Marjă netă (%) | 53,03 | 56,83 | 56,30 | -3,70 | 34,23 | 64,73 | 0,04 | ▼ 99,9% |
| Scor bonitate | 77 | 95 | 100 | 47 | 90 | 78 | 67 | ▼ 14,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (121 RON).
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.