Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ADVISORY EXPERT JAAD SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Loc. Voluntari, Oraş Voluntari, EROU IANCU NICOLAE, 103, 77190, Vila G1, Camera nr.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 166.814 RON | 166.814 RON | 24.428 RON | 119.810 RON | 142.386 RON | 131.565 RON | 5.145 RON | 126.420 RON | 120.410 RON | 11.924 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 769 RON | 0 |
| 2024 | 162.928 RON | 162.928 RON | 31.542 RON | 110.635 RON | 131.386 RON | 114.860 RON | 1.962 RON | 112.898 RON | 111.235 RON | 4.569 RON | 0 RON | 85.930 RON | 0 RON | 944 RON | 0 |
| 2025 | 219.335 RON | 219.335 RON | 25.338 RON | 165.645 RON | 193.997 RON | 170.806 RON | 0 RON | 170.806 RON | 166.246 RON | 5.642 RON | 0 RON | 134.750 RON | 0 RON | 1.082 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 1,255 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 166,8 K RON | 162,9 K RON | 219,3 K RON |
| Venituri totale | 166,8 K RON | 162,9 K RON | 219,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 24,4 K RON | 31,5 K RON | 25,3 K RON |
| Rezultat net | 119,8 K RON | 110,6 K RON | 165,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 235,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 30,27 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 30,27 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 6,39 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 30,27 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,63 |
| Durata încasare (zile) | 224 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 11,9 K RON | 131,6 K RON | 9,1% |
| 2024 | 4,6 K RON | 114,9 K RON | 4,0% |
| 2025 | 5,6 K RON | 170,8 K RON | 3,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 166,8 K RON | 162,9 K RON | 219,3 K RON | ▲ 34,6% |
| Rezultat net | 119,8 K RON | 110,6 K RON | 165,6 K RON | ▲ 49,7% |
| Total active | 131,6 K RON | 114,9 K RON | 170,8 K RON | ▲ 48,7% |
| Capitaluri proprii | 120,4 K RON | 111,2 K RON | 166,2 K RON | ▲ 49,5% |
| Datorii totale | 11,9 K RON | 4,6 K RON | 5,6 K RON | ▲ 23,5% |
| Lichiditate curentă | 10,60 | 24,71 | 30,27 | ▲ 22,5% |
| Marjă netă (%) | 71,82 | 67,90 | 75,52 | ▲ 11,2% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 100 | ▲ 14,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (165,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (30.27), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 235,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.