Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ATEN ROMANIA S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Voluntari, BUCUREŞTI NORD, 10, 6, 77190, Global City Business Park, cladirea O13
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 554.814 RON | 706.164 RON | 615.032 RON | 84.071 RON | 91.132 RON | 1.075.038 RON | 568.596 RON | 506.442 RON | 884.071 RON | 181.133 RON | 0 RON | 349.222 RON | 24.907 RON | 15.073 RON | 2 |
| 2020 | 1.299.276 RON | 1.395.414 RON | 1.247.775 RON | 134.709 RON | 147.639 RON | 1.221.418 RON | 472.336 RON | 749.082 RON | 1.018.779 RON | 185.018 RON | 0 RON | 288.388 RON | 19.047 RON | 1.426 RON | 4 |
| 2021 | 1.474.999 RON | 1.582.403 RON | 1.400.805 RON | 167.200 RON | 181.598 RON | 1.342.929 RON | 355.630 RON | 987.299 RON | 1.185.980 RON | 145.787 RON | 0 RON | 368.722 RON | 13.186 RON | 2.024 RON | 4 |
| 2022 | 1.746.457 RON | 1.869.425 RON | 1.667.943 RON | 185.260 RON | 201.482 RON | 1.552.586 RON | 213.706 RON | 1.338.880 RON | 1.371.240 RON | 175.272 RON | 0 RON | 541.335 RON | 7.326 RON | 1.252 RON | 5 |
| 2023 | 1.587.765 RON | 1.707.163 RON | 1.516.933 RON | 175.397 RON | 190.230 RON | 1.710.256 RON | 117.220 RON | 1.593.036 RON | 1.546.637 RON | 159.706 RON | 0 RON | 345.571 RON | 1.465 RON | −2.448 RON | 4 |
| 2024 | 1.514.498 RON | 1.627.699 RON | 1.446.308 RON | 138.256 RON | 181.391 RON | 1.842.090 RON | 60.718 RON | 1.781.372 RON | 1.709.988 RON | 132.102 RON | 0 RON | 431.518 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 1.582.166 RON | 1.695.308 RON | 1.473.543 RON | 187.097 RON | 221.765 RON | 2.001.337 RON | 40.063 RON | 1.961.274 RON | 1.897.084 RON | 104.253 RON | 0 RON | 332.143 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (3)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (20)
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4651 Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software- ului
- 4652 Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5210 Depozitări
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 8211 Activităţi combinate de secretariat
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9511 Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicaţii
- 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 1,545 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 554,8 K RON | 1,30 M RON | 1,47 M RON | 1,75 M RON | 1,59 M RON | 1,51 M RON | 1,58 M RON |
| Venituri totale | 706,2 K RON | 1,40 M RON | 1,58 M RON | 1,87 M RON | 1,71 M RON | 1,63 M RON | 1,70 M RON |
| Cheltuieli totale | 615,0 K RON | 1,25 M RON | 1,40 M RON | 1,67 M RON | 1,52 M RON | 1,45 M RON | 1,47 M RON |
| Rezultat net | 84,1 K RON | 134,7 K RON | 167,2 K RON | 185,3 K RON | 175,4 K RON | 138,3 K RON | 187,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,91 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 18,81 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 18,81 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 15,63 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 19,20 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,76 |
| Durata încasare (zile) | 77 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 181,1 K RON | 1,08 M RON | 16,9% |
| 2020 | 185,0 K RON | 1,22 M RON | 15,2% |
| 2021 | 145,8 K RON | 1,34 M RON | 10,9% |
| 2022 | 175,3 K RON | 1,55 M RON | 11,3% |
| 2023 | 159,7 K RON | 1,71 M RON | 9,3% |
| 2024 | 132,1 K RON | 1,84 M RON | 7,2% |
| 2025 | 104,3 K RON | 2,00 M RON | 5,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 554,8 K RON | 1,30 M RON | 1,47 M RON | 1,75 M RON | 1,59 M RON | 1,51 M RON | 1,58 M RON | ▲ 4,5% |
| Rezultat net | 84,1 K RON | 134,7 K RON | 167,2 K RON | 185,3 K RON | 175,4 K RON | 138,3 K RON | 187,1 K RON | ▲ 35,3% |
| Total active | 1,08 M RON | 1,22 M RON | 1,34 M RON | 1,55 M RON | 1,71 M RON | 1,84 M RON | 2,00 M RON | ▲ 8,6% |
| Capitaluri proprii | 884,1 K RON | 1,02 M RON | 1,19 M RON | 1,37 M RON | 1,55 M RON | 1,71 M RON | 1,90 M RON | ▲ 10,9% |
| Datorii totale | 181,1 K RON | 185,0 K RON | 145,8 K RON | 175,3 K RON | 159,7 K RON | 132,1 K RON | 104,3 K RON | ▼ 21,1% |
| Lichiditate curentă | 2,80 | 4,05 | 6,77 | 7,64 | 9,97 | 13,48 | 18,81 | ▲ 39,5% |
| Marjă netă (%) | 15,15 | 10,37 | 11,34 | 10,61 | 11,05 | 9,13 | 11,83 | ▲ 29,6% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 100 | 100 | 87 | 82 | 100 | ▲ 22,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (187,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (18.81), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,91 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.