BONIM ENTERPRISE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Otopeni, ROZELOR, 9, 75100, MANSARDA
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 49.335 RON | 49.335 RON | 5.069 RON | 42.786 RON | 44.266 RON | 44.169 RON | 23.000 RON | 21.169 RON | 42.986 RON | 1.183 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 9.749 RON | −9.749 RON | −9.749 RON | 34.420 RON | 23.000 RON | 11.420 RON | 33.237 RON | 1.183 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 128.003 RON | 128.003 RON | 89.247 RON | 18.409 RON | 38.756 RON | 52.829 RON | 23.000 RON | 29.829 RON | 51.646 RON | 1.183 RON | 0 RON | 28.803 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 25.332 RON | −25.332 RON | −25.332 RON | 52.339 RON | 23.000 RON | 29.339 RON | 26.314 RON | 26.025 RON | 0 RON | 28.313 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 52.339 RON | 23.000 RON | 29.339 RON | 26.314 RON | 26.025 RON | 0 RON | 28.314 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 1,545 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 49,3 K RON | 0 RON | 128,0 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 49,3 K RON | 0 RON | 128,0 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 5,1 K RON | 9,7 K RON | 89,2 K RON | 25,3 K RON | 0 RON |
| Rezultat net | 42,8 K RON | −9,7 K RON | 18,4 K RON | −25,3 K RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,13 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,13 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,04 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,01 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 1,2 K RON | 44,2 K RON | 2,7% |
| 2022 | 1,2 K RON | 34,4 K RON | 3,4% |
| 2023 | 1,2 K RON | 52,8 K RON | 2,2% |
| 2024 | 26,0 K RON | 52,3 K RON | 49,7% |
| 2025 | 26,0 K RON | 52,3 K RON | 49,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 49,3 K RON | 0 RON | 128,0 K RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 42,8 K RON | −9,7 K RON | 18,4 K RON | −25,3 K RON | 0 RON | – |
| Total active | 44,2 K RON | 34,4 K RON | 52,8 K RON | 52,3 K RON | 52,3 K RON | ▲ 0,0% |
| Capitaluri proprii | 43,0 K RON | 33,2 K RON | 51,6 K RON | 26,3 K RON | 26,3 K RON | ▲ 0,0% |
| Datorii totale | 1,2 K RON | 1,2 K RON | 1,2 K RON | 26,0 K RON | 26,0 K RON | ▲ 0,0% |
| Lichiditate curentă | 17,89 | 9,65 | 25,21 | 1,13 | 1,13 | ▲ 0,0% |
| Marjă netă (%) | 86,73 | – | 14,38 | – | – | – |
| Scor bonitate | 87 | 60 | 95 | 50 | 65 | ▲ 30,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2021, reflectând o contracție a activității.
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 5,9 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.