Publicitate

SERVICII MEDICALE "DR. BUZICA" SRL

CUI: 13722780 J23/3270/2016 SRL Ilfov, Sat Moara Vlăsiei, Comuna Moara Vlăsiei
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 13722780
Cod înmatriculare J23/3270/2016
EUID ROONRC.J23/3270/2016
Data înmatriculării 2016-08-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani

Adresă

România, Ilfov, Sat Moara Vlăsiei, Comuna Moara Vlăsiei, VLĂSIA, 6, 77130, sola cadastrala A 174

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Sat Moara Vlăsiei, Comuna Moara Vlăsiei
Stradă: VLĂSIA
Număr: 6
Cod poștal: 77130
Completare adresă: sola cadastrala A 174

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 78.207 RON 78.207 RON 2.324 RON 65.078 RON 75.883 RON 67.409 RON 0 RON 67.409 RON 65.769 RON 1.640 RON 0 RON 49.499 RON 0 RON 0 RON 0
2024 101.254 RON 101.254 RON 37.694 RON 52.927 RON 63.560 RON 206.058 RON 145.575 RON 60.483 RON 63.293 RON 142.765 RON 0 RON 43.361 RON 0 RON 0 RON 0
2025 164.745 RON 164.745 RON 89.596 RON 59.131 RON 75.149 RON 196.833 RON 107.615 RON 89.218 RON 60.424 RON 136.409 RON 0 RON 72.344 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

BUZICA LUMINIŢA
administrator
Iaşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (3)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 112 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.65) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
164,7 K RON
Rezultat Net 2025
59,1 K RON
Total Active 2025
196,8 K RON
Scor Bonitate
78/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 78/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 78,2 K RON 101,3 K RON 164,7 K RON
Venituri totale 78,2 K RON 101,3 K RON 164,7 K RON
Cheltuieli totale 2,3 K RON 37,7 K RON 89,6 K RON
Rezultat net 65,1 K RON 52,9 K RON 59,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 201,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,65 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,65 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,12 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,44 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate107,6 K RON (54.7%)
Active circulante89,2 K RON (45.3%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe72,3 K RON
Numerar16,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 2,28
Durata încasare (zile) 160

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
45,6%
Marjă netă
35,9%
ROA
30,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,6 K RON 67,4 K RON 2,4%
2024 142,8 K RON 206,1 K RON 69,3%
2025 136,4 K RON 196,8 K RON 69,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

78
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 78,2 K RON 101,3 K RON 164,7 K RON ▲ 62,7%
Rezultat net 65,1 K RON 52,9 K RON 59,1 K RON ▲ 11,7%
Total active 67,4 K RON 206,1 K RON 196,8 K RON ▼ 4,5%
Capitaluri proprii 65,8 K RON 63,3 K RON 60,4 K RON ▼ 4,5%
Datorii totale 1,6 K RON 142,8 K RON 136,4 K RON ▼ 4,5%
Lichiditate curentă 41,10 0,42 0,65 ▲ 54,4%
Marjă netă (%) 83,21 52,27 35,89 ▼ 31,3%
Scor bonitate 87 60 78 ▲ 30,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (59,1 K RON).
  • Scorul de bonitate de 78/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 201,3 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate