Publicitate

VIES MARKETING SOLUTIONS S.R.L.

CUI: 48585759 J23/5020/2023 SRL Ilfov, Oraş Otopeni
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 48585759
Cod înmatriculare J23/5020/2023
EUID ROONRC.J23/5020/2023
Data înmatriculării 2023-08-03
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Ilfov, Oraş Otopeni, SOFIA, 59, 75100, CONSTRUCTIA C2, MANSARDA

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Oraş Otopeni
Stradă: SOFIA
Număr: 59
Cod poștal: 75100
Completare adresă: CONSTRUCTIA C2, MANSARDA

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 295.830 RON 295.830 RON 20.263 RON 272.667 RON 275.567 RON 276.416 RON 4.169 RON 272.247 RON 272.867 RON 3.549 RON 0 RON 94.980 RON 0 RON 0 RON 1
2024 460.433 RON 461.078 RON 118.873 RON 334.096 RON 342.205 RON 420.657 RON 91.111 RON 329.546 RON 334.336 RON 86.451 RON 0 RON 273.779 RON 0 RON 130 RON 1
2025 704.880 RON 707.016 RON 153.651 RON 536.209 RON 553.365 RON 602.561 RON 71.347 RON 531.214 RON 536.630 RON 65.931 RON 0 RON 441.430 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

VERDE SERGIU-OCTAVIAN
administrator
Cluj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (14)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 100 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
704,9 K RON
Rezultat Net 2025
536,2 K RON
Total Active 2025
602,6 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 295,8 K RON 460,4 K RON 704,9 K RON
Venituri totale 295,8 K RON 461,1 K RON 707,0 K RON
Cheltuieli totale 20,3 K RON 118,9 K RON 153,7 K RON
Rezultat net 272,7 K RON 334,1 K RON 536,2 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 896,1 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 8,06 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 8,06 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,36 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 9,14 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate71,3 K RON (11.8%)
Active circulante531,2 K RON (88.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe441,4 K RON
Numerar89,8 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,60
Durata încasare (zile) 229

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
78,5%
Marjă netă
76,1%
ROA
89,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 3,5 K RON 276,4 K RON 1,3%
2024 86,5 K RON 420,7 K RON 20,6%
2025 65,9 K RON 602,6 K RON 10,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 295,8 K RON 460,4 K RON 704,9 K RON ▲ 53,1%
Rezultat net 272,7 K RON 334,1 K RON 536,2 K RON ▲ 60,5%
Total active 276,4 K RON 420,7 K RON 602,6 K RON ▲ 43,2%
Capitaluri proprii 272,9 K RON 334,3 K RON 536,6 K RON ▲ 60,5%
Datorii totale 3,5 K RON 86,5 K RON 65,9 K RON ▼ 23,7%
Lichiditate curentă 76,71 3,81 8,06 ▲ 111,4%
Marjă netă (%) 92,17 72,56 76,07 ▲ 4,8%
Scor bonitate 87 95 100 ▲ 5,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (536,2 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (8.06), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 896,1 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate