Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
AVALON MONITORING SOLUTIONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, Linia de Centură, 50, N33C2, 001, 77175, Cosmopolis
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 26.944 RON | 27.056 RON | 2.430 RON | 24.360 RON | 24.626 RON | 26.179 RON | 91 RON | 26.088 RON | 24.560 RON | 1.619 RON | 30 RON | 26.212 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 479.630 RON | 479.788 RON | 87.132 RON | 387.956 RON | 392.656 RON | 410.685 RON | 0 RON | 410.685 RON | 388.196 RON | 22.489 RON | 30 RON | 395.059 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 1.023.089 RON | 1.023.176 RON | 199.811 RON | 796.751 RON | 823.365 RON | 814.581 RON | 0 RON | 814.581 RON | 796.991 RON | 17.590 RON | 30 RON | 697.964 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 1.136.353 RON | 1.142.729 RON | 287.261 RON | 827.163 RON | 855.468 RON | 855.250 RON | 27.939 RON | 827.311 RON | 827.403 RON | 27.847 RON | 0 RON | 792.466 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7219 — Cercetare- dezvoltare în alte ştiinţe naturale şi inginerie
Top format din 46 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2022–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 26,9 K RON | 479,6 K RON | 1,02 M RON | 1,14 M RON |
| Venituri totale | 27,1 K RON | 479,8 K RON | 1,02 M RON | 1,14 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,4 K RON | 87,1 K RON | 199,8 K RON | 287,3 K RON |
| Rezultat net | 24,4 K RON | 388,0 K RON | 796,8 K RON | 827,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,63 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 29,71 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 29,71 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,25 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 30,71 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,43 |
| Durata încasare (zile) | 255 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 1,6 K RON | 26,2 K RON | 6,2% |
| 2023 | 22,5 K RON | 410,7 K RON | 5,5% |
| 2024 | 17,6 K RON | 814,6 K RON | 2,2% |
| 2025 | 27,8 K RON | 855,3 K RON | 3,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 26,9 K RON | 479,6 K RON | 1,02 M RON | 1,14 M RON | ▲ 11,1% |
| Rezultat net | 24,4 K RON | 388,0 K RON | 796,8 K RON | 827,2 K RON | ▲ 3,8% |
| Total active | 26,2 K RON | 410,7 K RON | 814,6 K RON | 855,3 K RON | ▲ 5,0% |
| Capitaluri proprii | 24,6 K RON | 388,2 K RON | 797,0 K RON | 827,4 K RON | ▲ 3,8% |
| Datorii totale | 1,6 K RON | 22,5 K RON | 17,6 K RON | 27,8 K RON | ▲ 58,3% |
| Lichiditate curentă | 16,11 | 18,26 | 46,31 | 29,71 | ▼ 35,8% |
| Marjă netă (%) | 90,41 | 80,89 | 77,88 | 72,79 | ▼ 6,5% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 100 | 95 | ▼ 5,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (827,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (29.71), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,63 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.