Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MASTERING MIND AND SOUL S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Şanţu Floreşti, Comuna Gruiu, POPEŞTI, parter, 77118, tarla 26, parcela 147, lot 11
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 101.347 RON | 102.340 RON | 57.336 RON | 36.106 RON | 45.004 RON | 61.316 RON | 41.428 RON | 19.888 RON | 37.043 RON | 24.620 RON | 0 RON | 7.574 RON | 0 RON | 347 RON | 0 |
| 2024 | 139.961 RON | 147.957 RON | 96.348 RON | 42.959 RON | 51.609 RON | 215.238 RON | 171.861 RON | 43.377 RON | 80.001 RON | 135.585 RON | 0 RON | 3.553 RON | 0 RON | 348 RON | 0 |
| 2025 | 68.593 RON | 68.849 RON | 106.252 RON | −37.403 RON | −37.403 RON | 150.667 RON | 137.496 RON | 13.171 RON | 42.598 RON | 108.694 RON | 0 RON | 110 RON | 0 RON | 625 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5819 Alte activități de editare
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7220 Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7420 Activități fotografice
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9609 Alte activităţi de servicii n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 1,255 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.12) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−37.403 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 101,3 K RON | 140,0 K RON | 68,6 K RON |
| Venituri totale | 102,3 K RON | 148,0 K RON | 68,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 57,3 K RON | 96,3 K RON | 106,3 K RON |
| Rezultat net | 36,1 K RON | 43,0 K RON | −37,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 70,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,12 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,12 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,12 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,39 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 623,57 |
| Durata încasare (zile) | 1 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 24,6 K RON | 61,3 K RON | 40,2% |
| 2024 | 135,6 K RON | 215,2 K RON | 63,0% |
| 2025 | 108,7 K RON | 150,7 K RON | 72,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 101,3 K RON | 140,0 K RON | 68,6 K RON | ▼ 51,0% |
| Rezultat net | 36,1 K RON | 43,0 K RON | −37,4 K RON | ▼ 187,1% |
| Total active | 61,3 K RON | 215,2 K RON | 150,7 K RON | ▼ 30,0% |
| Capitaluri proprii | 37,0 K RON | 80,0 K RON | 42,6 K RON | ▼ 46,8% |
| Datorii totale | 24,6 K RON | 135,6 K RON | 108,7 K RON | ▼ 19,8% |
| Lichiditate curentă | 0,81 | 0,32 | 0,12 | ▼ 62,1% |
| Marjă netă (%) | 35,63 | 30,69 | -54,53 | ▼ 277,7% |
| Scor bonitate | 70 | 68 | 25 | ▼ 63,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 70,5 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
- •Scor de bonitate scăzut (25/100, Clasa D) — risc financiar semnificativ.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.