Publicitate

PEPAS INVESTMENTS S.R.L.

CUI: 49280051 J23/8411/2023 SRL Ilfov, Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 49280051
Cod înmatriculare J23/8411/2023
EUID ROONRC.J23/8411/2023
Data înmatriculării 2023-12-13
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani

Adresă

România, Ilfov, Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca, PRIMĂVERII, 12H, 77065

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca
Stradă: PRIMĂVERII
Număr: 12H
Cod poștal: 77065

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 0 RON 0 RON 60 RON −60 RON −60 RON 4.970 RON 0 RON 4.970 RON 140 RON 4.830 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2024 90.611 RON 92.573 RON 69.429 RON 19.928 RON 23.144 RON 76.647 RON 0 RON 76.647 RON 20.068 RON 56.579 RON 0 RON 3.792 RON 0 RON 0 RON 0
2025 325.063 RON 332.007 RON 219.362 RON 97.325 RON 112.645 RON 341.565 RON 0 RON 341.565 RON 117.393 RON 224.172 RON 0 RON 13.013 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

TOMA DANIEL-MARIAN
administrator
Dolj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (100)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,117 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
325,1 K RON
Rezultat Net 2025
97,3 K RON
Total Active 2025
341,6 K RON
Scor Bonitate
90/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 90/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 90,6 K RON 325,1 K RON
Venituri totale 0 RON 92,6 K RON 332,0 K RON
Cheltuieli totale 60 RON 69,4 K RON 219,4 K RON
Rezultat net −60 RON 19,9 K RON 97,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 463,6 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,52 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,52 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,00 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,52 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante341,6 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe13,0 K RON
Numerar417 RON
Alte active circulante328,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 24,98
Durata încasare (zile) 15

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
34,7%
Marjă netă
29,9%
ROA
28,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 4,8 K RON 5,0 K RON 97,2%
2024 56,6 K RON 76,6 K RON 73,8%
2025 224,2 K RON 341,6 K RON 65,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

90
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 90,6 K RON 325,1 K RON ▲ 258,7%
Rezultat net −60 RON 19,9 K RON 97,3 K RON ▲ 388,4%
Total active 5,0 K RON 76,6 K RON 341,6 K RON ▲ 345,6%
Capitaluri proprii 140 RON 20,1 K RON 117,4 K RON ▲ 485,0%
Datorii totale 4,8 K RON 56,6 K RON 224,2 K RON ▲ 296,2%
Lichiditate curentă 1,03 1,35 1,52 ▲ 12,5%
Marjă netă (%) 21,99 29,94 ▲ 36,2%
Scor bonitate 40 75 90 ▲ 20,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (97,3 K RON).
  • Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 463,6 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate